18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KYÖD İLKOKULUNDAN "EĞLENCELİ KARANLIK" PROJESİ

KYÖD İlkokulundan

13. 05. 2017 Cumartesi günü Sabancı Üniversitesinde gerçekleşen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’na ODTÜ KYÖD İlkokulu anasınıfı ve rehberlik bölümü öğretmenlerinin ‘Eğlenceli Karanlık’ isimli proje çalışması kabul edildi

17 Mayıs 2017 Çarşamba 11:08 Eğitim

Sabancı Üniversitesi seçici kurulu tarafından Türkiye’nin farklı bölgelerinden özel ve devlet okullarından yapılan 500 başvurunun değerlendirildiği konferansta, ‘Eğlenceli Karanlık’ projesi başvurular arasından seçilen toplam 96 sunum arasına girmeyi hak kazanmıştır. Anasınıfı öğretmenleri Yasemin KAHRAMAN, Derya CALAY, Sevnur Bozkurt Yakar ve rehber öğretmen Şükran Akca’ın yürüttüğü çalışma konferansta katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi.


Projede, çocuklarda karanlık algısının veli desteği ve okul etkinlikleri ile paralel yürütülen çalışmalarla olumlu yönde geliştirilmesi hedeflenmiştir. Çalışma, okul dışından uzman desteği ile gerçekleşen veli semineri ile zenginleştirmiştir. Çalışmaların başında ve sonunda veli ve öğrencilere uygulanan ön ve son testlerle çalışma değerlendirilmiştir. Süreç sonunda veliler, anasınıfı öğrencilerinin karanlık algılarında olumlu yönde değişim gözlendiğini, bu gelişimin uyku düzenine katkılar sağladığını ifade ettiler.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Alikahya TIR’cılarda Başkan Avni Arıcan

Alikahya TIR’cılarda Başkan Avni Arıcan