24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,944 TL
  • 4,686 TL
  • 163,30 TL
  • 104.821
KOCAELİ 28°

KPSS TERCİHLERİ YAPACAK OLAN ADAYLAR DİKKAT! O ŞART GELDİ

KPSS tercihleri yapacak olan adaylar Dikkat! O şart geldi

ÖSYM tarafından Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ile pozisyonlarına ikinci yerleştirme için yayınlanan tercih kılavuzuna, "güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olma" koşulu eklendi.

21 Aralık 2016 Çarşamba 20:41 Eğitim

ÖSYM tarafından Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)  sonuçlarına göre, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ile pozisyonlarına  ikinci yerleştirme için yayınlanan tercih kılavuzuna, "güvenlik soruşturması  ve/veya arşiv araştırması yapılmış olma" koşulu eklendi.

 
KPSS-2016/2 tercih kılavuzuna göre, adaylar başvurularını bugünden  itibaren 30 Aralık'a kadar yapabilecek.KPSS-2016/2 tercih kılavuzunda, başvurma genel şartlarına, "güvenlik  soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak" hükmü de eklendi.
 
Resmi Gazete'de 30 Ekim'de yayımlanan 676 sayılı Olağanüstü Hal (OHAL)  Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile devlet  memurluğuna alınacaklarda istenen genel şartlara “Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak” şartı eklenmişti.
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Dikkat! Bu mahallelerde elektrikler 8 saat kesilecek

Dikkat! Bu mahallelerde elektrikler 8 saat kesilecek