19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KARTEPE’DE MODEL UÇAK KURSU YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

KARTEPE’DE MODEL UÇAK KURSU YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Kartepe Belediyesi, yeni Türk yıldızlarını yetiştirmek için harekete geçti. Kartepe Belediyesi ile Türk Hava Kurumu işbirliğinde ilk defa açılan model uçak kursu çocuklardan yoğun ilgi gördü.

05 Eylül 2017 Salı 10:41 Eğitim
Ülkemizde Türk havacılığının gelişmesini sağlamak amacıyla Kartepe Belediyesi ile Türk Hava Kurumu işbirliğinde düzenlenen model uçak kursu çocuklardan yoğun ilgi gördü. Sportif ve amatör havacılığa olan ilgiye dikkat çekmek amacıyla Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri’nde açılan model uçak kursu tamamlandı. Türk Hava Kurumu tarafından verilen eğitime bilgi evi eğitmenleri ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi. Başlangıç kursunu tamamlayarak, sertifika almaya hak kazanan 107 öğrenci model uçak yapmayı öğrendi. Çocukların hem el becerilerine hem de sosyal yönlerine katkı sağlayan Model Uçak etkinlikleri Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri’nde devam edecek. 

YURT SAVUNMASINI YAPARKEN
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Ülkemizin var olan jeopolitiğine baktığımızda üç tarafı denizlerle çevrili dünyanın en önemli merkezlerinden biri. Ama hep birilerinin gözünün olduğu coğrafya. Artık gelişen teknolojide özellikle yurt savunmasını yaparken karadan ve denizden olduğu gibi havadan da hakimiyeti kurmamız lazım. Onun için havacılığın yaygınlaştırılması çok önemlidir. Gençlerimizin hayal dünyalarını burada gerçeğe dönüştürebilmeleri için böyle güzel bir zemin oluşturduk. Onların ufuklarını açarak içlerinden belki pilotlar, uçak mühendisleri, uzay bilimleri vb. profesyonel uzmanların yetişmesi için çocuklarımızı heveslendirmiş oluyoruz” dedi. YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Akademisyenler Kağıt Müzesi’ni gezdi

Akademisyenler Kağıt Müzesi’ni gezdi