19 Ekim 2017 Perşembe

  • 3,662 TL
  • 4,337 TL
  • 151,43 TL
  • 108.434
KOCAELİ 28°

İZMİT’TE 11 BİN ÖĞRENCİYE ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLDİ

İZMİT’TE 11 BİN ÖĞRENCİYE ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLDİ

İzmit Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında 56 okulda 11.000 öğrenciye çevre bilinçlendirme eğitimi verildi.

09 Haziran 2017 Cuma 09:29 Eğitim
Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, geçtiğimiz Eylül ayında başlayan ve Kocaeli Üniversitesi Kocaeli üniversitesi Çevre Mühendisliği son sınıf öğrencilerinin de destek sağladığı eğitimler sayesinde İzmit’te çevre bilincinin arttığını belirterek” çevrenin korunmasının eğitimden geçtiğinin bilincinde olan belediyeniz 8 yılı aşkın zamandır öğrencilere yönelik eğitimler vermektedir.  Şimdiye kadar 80 bine yakın öğrenciye atık pil, atık kağıt, atık yağ, elektronik atık , atık lastik konularında bilgilendirmelerde bulunuldu. Çocuklar da eğitimlerden aldıkları bilgileri ailelerine aktararak projedeki amacımıza ulaşmamızı sağladılar” dediler
 
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TEŞEKKÜR
 
Bu arada eğitim projesinde gönüllü olarak görev yapan Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği öğrencileri Burcu Ergün, Büşra Pektanır, Özge Eskici, Simge Yıldız ve Deniz Mutlu’ya İzmit Belediyesi yetkililerince teşekkür belgesi verildi. Öğrenciler de “ böylesine anlamlı bir projede yer alıp katkımız olduğu için çok mutluyuz” şeklinde konuştular.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

KÜLTÜR TEPESİ’NDE ÇALIŞMALAR SON SÜRAT

KÜLTÜR TEPESİ’NDE ÇALIŞMALAR SON SÜRAT