19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

EĞİTİM EMEKÇİLERİNİN YANINDAYIZ

Eğitim emekçilerinin yanındayız

Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omurca gerçekleştirdiği basın açıklaması ile” Eğitim-Sen üyesi olan öğretmenlere karşı yapılan yalan ve iftiralara karşı sessiz kalmayacağız” dedi.

03 Ekim 2016 Pazartesi 14:50 Eğitim

Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omurca düzenlediği basın açıklaması ile OHAL süreciyle birlikte muhalif kişi ve kurumların baskı altına alınıp sindirilmeye çalıştığını iddia etti. Omurca yaptığı açıklamada,” 15 temmuz darbe girişimini kendi iktidarını güçlendirmek, OHAL’i dayanak yaparak geçmişten bugüne tüm muhalif kişi ve kurumları baskı altına almak ve sindirmek amaçlı tutumlar son dönemde belirgin bir şekilde arttı” diye konuştu.
 
EĞİTİM EMEKÇİLERİNİN YANINDAYIZ
 
Omurca,” Eğitim Sen, mücadele tarihi boyunca Egemenlerin pervasız saldırılarına, iftira ve karalamalarına maruz kalmış, hepsinden yüz akıyla çıkmıştır. Eğitim Sen, nereden ya da kimden gelirse gelsin, eğitim emekçilerinin örgütlü mücadelesini hedef alan, iktidarın baskıcı ve anti demokratik uygulamalarına zemin hazırlayan her türlü yasa dışı girişim ve saldırının karşısında hukuksal ve örgütlü mücadelesiyle durmayı sürdürecektir. Hukuksuz bir şekilde açığa alınan tüm eğitim emekçilerinin yanında olduğumuz bilinmelidir” diye konuştu.
 
MÜCADELE GÜNÜ
 
Sözlerine devam eden Omurca,” Bu anlamda çeşitli gerekçelerle sendikamızdan istifa eden yol arkadaşlarımıza yuvalarına geri dönmelerini ve bu günün dayanışmanın günü olduğunu , mücadelenin günü olduğunu  hep birlikte güçlü olduğumuzu  göstermenin günü olduğunu  dosta düşmana göstermek günüdür diyoruz .
 Eğitim Sen siz olmaz diyoruz darbe ve diktaya karşı mücadelemizde tüm eğitimcileri aramıza bekliyoruz.”  dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Barlar Sokağı esnafı öksüz kaldı

Barlar Sokağı esnafı öksüz kaldı