21 Ekim 2017 Cumartesi

  • 3,670 TL
  • 4,327 TL
  • 151,35 TL
  • 108.489
KOCAELİ 28°

BEYAZ KALPLER ÖĞRENCİLERİ BİR ADIM ÖNDE

Beyaz Kalpler öğrencileri bir adım önde

Meslek Lisesi öğretmenleri tarafından Beyaz kalpler öğrencilerine seminer verildi

17 Eylül 2017 Pazar 10:05 Eğitim
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezinde Akçakoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, Beyaz Kalpler öğrencilerine seminer verdi.
 
ÖĞRENCİLERİN İŞ HAYATINA BÜYÜK KOLAYLIK
Mutfak, pastacılık ve kat hizmetleri bölümlerinin Turizm sektöründeki önemi, iş bulma olanağının Türkiye’de geniş çapta olduğu öğrencilerle paylaşıldı. Akçakoca Mesleki Eğitim ve Teknik Lisesi bünyesindeki öğrenciler staj yapabilmeleri için il içi ve il dışı olmak üzere 4 ay süreyle anlaşmalı oldukları lüks otellere gönderildi. Okulu başarı ile tamamlayan öğrencilerin yurt içi ve yurt dışı çalışmalarına imkân sunan belge aldıkları ayrıca bu alanlara yönelik kendi iş yerlerini kurabilmelerine olanak sağlayacak belge alabilecekleri anlatıldı.
 
GELECEK KAZANIMLARI KONUŞULDU
Akçakoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Yiyecek İçecek Hizmetleri alan dersi Öğretmeni Reyhan TEMİR ve Konaklama ve Seyahat Öğretmeni Erdem ARSLAN tarafından Yiyecek, İçecek ve Konaklama üzerine mesleki ve detaylı sunum gerçekleştirildi. Aynı zamanda Akçakoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında ve okulda verilen eğitim programları Pastacılık, Mutfak ve Kat hizmetleri programları hakkında bilgilendirme yapılarak öğrencilere gelecek için ne gibi kazanımlar sunulacağı anlatıldı.
 
ÇOCUKLAR MEMNUN
Yapılan sunumdan son derece memnun olan çocuklar geleceğe yönelik adımlarını atmalarında bu gibi sunumların etkili olduğu ve Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezinde ki kazanımlarını mezun olduktan sonra profesyonel hayatta başarıyla uygulayabileceklerini vurguladılar. Ayrıca öğrencilere Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi ile Akçakoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında isteyen öğrencilerin nakil çalışmaları gerçekleştirilerek gelecek konusunda öğrenciler için yeni ufuklar açma imkânı sundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Meyve yüklü kamyonet devrildi!

Meyve yüklü kamyonet devrildi!