18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

AKADEMİSYENLER KAĞIT MÜZESİ’Nİ GEZDİ

Akademisyenler Kağıt Müzesi’ni gezdi

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü ve Genel Sekreteri Kağıt Müzesi’ni ziyaret etti

05 Eylül 2017 Salı 11:00 Eğitim
Seka Mehmet Ali Kağıtçı Müzesi alanında uzman iki önemli akademisyeni ağırladı. Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SEKA Kağıt Müzesi’ni ziyaret ettiler. Akademik kariyerini kağıt ve kağıtçılık sektörü üzerine yapan Prof. Dr. Arif Karademir ve İmamoğlu Kağıt Müzesi’ni heyecanla gezdiler.
 
“BÜYÜKŞEHİR BÜYÜK BİR İŞ BAŞARMIŞ”
Lisans derecesini 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği bölümünden alan Rektör Karademir’in, kağıt fabrikasyonu, kağıt kimyasalları, atık kâğıt dönüşüm sistemleri, mürekkep giderme, biyolojik kâğıt hamuru üretimi, reçine eldesi ve işlenmesi gibi konular uzmanlık alanına giriyor. Prof. Dr. Arif Karademir SEKA Kağıt Müzesi’ni gezerken tarih ile iç içe olduklarını kaydederek Büyükşehir Belediyesi’nin önemli bir işi başardığının altını çizdi.
 
MÜZEYİ İLGİ İLE GEZDİLER
Kağıt Teknolojisi alanında yüksel lisans ve doktorası bulunan Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu ise SEKA Kağıt Müzesi’ne hayran kaldı. Müzenin tarihe ışık tuttuğunu dile getiren İmamoğlu yapılan gezinin bilimsel çalışmalarına büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Memurlar dikkat! Yeniden mecburi oluyor

Memurlar dikkat! Yeniden mecburi oluyor