22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,961 TL
  • 4,655 TL
  • 163,45 TL
  • 105.711
KOCAELİ 28°

YELİZ KORAY ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDI!

Yeliz Koray adli kontrolle serbest bırakıldı!

Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yeliz Koray Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi.

16 Temmuz 2017 Pazar 13:33 Asayiş

Dün Güvenlik Şube ekipleri tarafından evinde gözaltına alınan Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yeliz Koray Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi. Yeliz Koray dün gece 41 Evler Mahallesi'nde bulunan Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde ifade vermesinin ardından geceyi Asayiş Şube Müdürlüğü'nde geçirdi. Koray saat 13:45'te Kocaeli Adliyesi'ne sevk edilerek savcı karşısına çıktı. Yeliz Koray savcılık makamında avukatları nezaretinde ifade verecek. Bilindiği gibi Yeliz Koray'ın "Yeri Destanınızı'" başlıklı yazısı Türkiye gündemine oturmuş, ardından bazı çevreler tarafından hedef gösterilmişti.

 

ADLİ KONTROLLE SERBEST

Yeliz Koray'ın adliyeye sevk edilmesinin ardından soruşturmada flaş bir gelişme yaşandı. Nöbetçi savcı Mahmut Tokmak'ın bakacağı dosyada değişiklik yapıldı. Dosya Anayasal düzene karşı işlenmiş suçlara bakan savcı Abdulhamit Durgut'a verildi. Koray'ın ifade verme işlemi sona erdi. Koray adli kontrolle serbest bırakıldı..

 

YARGIMIZA GÜVENİYORUZ

Sabah saatlerinde itibaren adliye önünde Koray’ın ailesi ve sevenleri bekledi. Adliye çıkışından Yeliz Koray kendisini bekleyen herkes ile tokalaştı ve destekleri için teşekkür etti. Basın mensuplarına da çok kısa bir demeç veren Koray, “Yazı ile alakalı şikâyetlerden dolayı geldik, sayın savcımıza ifademizi verdik. Yargımıza güveniyoruz.  Adli kontrol şartı ile serbest bırakıldım” ifadelerini kullandı.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Mustafa Karakaya

16 Temmuz 2017 Pazar 16:09

Helal Olsun SANA

Erkan Aslan

16 Temmuz 2017 Pazar 14:49

Helal olsun sana kadın.

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Yeliz Koray Türkiye gündemine oturdu!

Yeliz Koray Türkiye gündemine oturdu!