19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

VERİN BANA KENDİ ELLERİMLE ÖLDÜREYİM

Verin bana kendi ellerimle öldüreyim

Kaynarca’daki vahşetin faillerinden olan C.B.’nin Kandıra’da ikamet eden babası D.B, köy muhtarı Mehmet Ballı’ya, “Onu bana verin kendi ellerimle öldüreyim” dedi.

09 Temmuz 2017 Pazar 10:45 Asayiş
Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde C.B ve B.Ç isimli şahıslar 9 aylık hamile olan Suriyeli kadını ve 10 aylık bebeğini öldürdükten sonra tutuklandı. Olayın faillerinden biri olan C.B’nin babası Karaağaç Köyü Muhtarı Mehmet Elmacı’ya konuştu. Kandıra’nın Karaağaç Köyü Muhtarı Elmacı, C.B’nin babası D.B’nin, “Onu bana verin kendi ellerimle öldüreyim” dediğini söyledi.

Olayın zanlılarından olan C.B Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde bir As Tavukçuluk isimli firmada çalışıyor. Ancak C.B ailesi ile birlikte Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlım Karaağaç Köyü’nde ikamet ediyor. C.B’nin bu güne kadar kendi halinde bir çocuk olduğun söyleyen muhtar Elmacı, “Nasıl böyle bir şey yaptı inanamadık. İnsanlık dışı bir olay. Aile perişan halde. Kimseyle görüşmek istemiyorlar. Sadece benle konuşuyorlar” dedi. Olayın diğer zanlısı Kaynarca merkezde ikamet ediyor. 

Muhtar Mehmet Elmacı C.B’nin ailesi ile yaptığı görüşmede ailenin C.B’yi evlatlıktan reddettiğini söyledi. Elmacı’nın anlattığına göre baba D.B., “Benim öyle bir oğlum yok. Onu bana verin kendi ellerimle öldüreyim. Kendi ellerimle geberteyim” dedi.

ÖLDÜRMEK İÇİN İSTEDİK
Muhtar Mehmet Elmacı olayı haber aldıklarında Karaçalı Köyü’ne gittiklerini ve ormanlık alanda C.B’yi ve B.Ç.’yi öldürmek için jandarmadan istediklerini söyledi. Ancak jandarmanın izin vermediğini sözlerine ekledi. Elmacı, “Ormanda ikisini de istedik. Vermediler. Hemen arabaya bindirip kaçırdılar. Verselerdi öldürecektik” dedi.

ÖLDÜRÜLMESEYDİ DOĞUM YAPACAKTI
Kaynarca İlçe Emniyet müdürlüğünden edinilen bilgilere göre ise 9 aylık hamile Suriyeli kadının öldürülmeseydi bir gün sonra doğum yapacağı belirtildi. Emniyet yetkilileri ilk önce Suriyeli kadın için kayıp ihbarı oluşturdu. Doğumu yakın olduğu için hastane kayıtları inceledi. Ancak hastanelere henüz başvurmadığı belirlenin soruşturma genişletildi. Talihsiz kadının öldürülmeseydi bir gün sonra doğum yapmak için hastaneye yatacağı öğrenildi.

AS TAVUKÇULUK KONUŞMADI
Olayın iki zanlısı ve öldürülen Suriyeli kadının kocasının As Tavukçuluk isimli firmanın üretim departmanında çalıştığı öğrenildi. Telefonla ulaştığımız Kaynarca’da bulunan firma yetkilileri açıklama yapmak istemedi.

SURİYE DÜŞMANLIĞI YOK
Kaynarca’da halk Suriyeliler ile birlikte yaşıyor. Çoğu iş yerinde Suriye vatandaşı çalışmakta. Ancak Suriyeliler ile ilgili bugüne kadar yaşanmış herhangi bir olay olmamış. Tam aksine Kaynarca halkı Suriyelilere sahip çıkmış. Suriyelilere yönelik herhangi bir ayrımcılığın olmadığını belirten Kaynarcalılar iç içe ve dostça yaşıyor.

KENDİSİNİ TANIYORUM
Suriyeli kadının ikamet ettiği binanın hemen karşı binasında oturan emekli öğretmen İbrahim Ersöz Suriyeli kadını tanımadığını ancak kocasını tanıdığını söyledi. Evinin pencerelerinin doğramalarını Suriyeli kadının kocasının değiştirdiğini söyleyen Ersöz, “Suriyelilerle aramızda hiçbir sorun yok. Burada dostça yaşıyoruz. Başka Suriyeli komşularımız da var. Ben bizzat eşime onlarda yardımda bulunmasını tembih ettim. Yaşanan olayı Suriyelilere mal etmemeliyiz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bu otobüste eğitim var!

Bu otobüste eğitim var!