18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

USULSÜZ DİNLEME DAVASI YİNE ERTELENDİ

Usulsüz dinleme davası yine ertelendi

Kocaeli’de 2010-2013 yılları arasında İstihbarat Şube’de görev yapan ve aralarında dönemin valisi Ercan Topaca’nın da aralarında bulunduğu 66 kişiyi usulsüz dinledikleri iddia edilen 13 polis memurunun yargılandığı davanın görülmesine bugün devam edildi.

15 Kasım 2016 Salı 16:48 Asayiş

Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar M.E.O., F.D., İ.Y, A.M katılırken Konya E Tip Cezaevi’nde bulunan E.T ile SEGBİS Sistemi ile katıldı. Duruşmada ilk olarak söz alan tanıklarından C.C,” Bana isimlerini okumuş olduğunuz iddianamede belirtilen sanıkların hiçbirisini tanımıyorum, hiç biriyle herhangi bir irtibatım olması söz konusu değildir, iddianameye konu olayla ilgili herhangi bir bilgim yoktur” dedi. Sanık A.M ise,” Darbe sonrası avukatım istifa etmiştir, bana avukat atanmasını ve tahliyemi talep ediyorum, ayrıca mahkemenize dilekçe ibraz ediyorum bu dilekçede belirttiğim hususlar dikkate alınarak tahliyeme karar verilsin” dedi. 


ERTELENDİ
Sanıklardan F.D ise,” Avukatımın beyanlarına katılıyorum, mağdur durumdayım, ihraç nedeniyle ailem zor durumdadır, tahliyemi talep ediyorum” dedi. Sanık E.T ise,” Ben önceki savunmalarımı tekrar ediyorum, dinlemeye ilişkin evrakta bulunan imzalar dinlemenin niteliği itibari ile resmi evrak olarak kabul edilemezler bu önlemeye yönelik yapılan bir işlemdir, tahliyemi talep ediyorum” şeklinde konuştu. Kararını veren mahkeme heyeti firari olan sanıklar Ali Öztürk, Emin Safa Özergül, Fatih Akpınar, Metin Canbay, Osman Dursun Aydın ve Özgür Nikbay’ın yakalama emrinin yerine getirilmesinin beklenmemesi yüzünden duruşmayı 20 Aralık 2016 tarihine erteledi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

150 bin TL değerinde hayvan çalan hırsızlar yakalandı

150 bin TL değerinde hayvan çalan hırsızlar yakalandı