20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,863 TL
  • 4,535 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

TUTUKLU AVUKAT HAKİM KARŞISINDA

Tutuklu avukat hakim karşısında

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY davaları kapsamında hakkında dava açılan avukat İsmail Onur Aktan’ın yargılanması başladı.

21 Nisan 2017 Cuma 11:45 Asayiş

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY davaları kapsamında hakkında dava açılan avukat İsmail Onur Aktan’ın yargılanması başladı. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada sanık Aktan, ve avukatı hazır bulundu. Duruşma sırasında sanık Aktan hakkındaki suçlamaları reddederek Silahlı terör örgütü üyesi olmadığını, Bylock’u telefonuna Google Play Store’dan indirdiğini söyledi. 

Aktan ifadesinde ‘Bylock bulunan hat ağabeyimin üzerineydi. Hattı bana almıştı. Ben programı o hatta indirdim. Gizli bir program olduğunu bilmeden kullandım ve sonrasında kaldırdım. Zaten benim indirdiğim hali üzerinde oynanmış haliydi’ sözlerine yer verdi.

Bank Asya’daki hesabı sorulduğunda ise örgütün evlerinde kaldığı sırada burs verileceğinin söylenmesi üzerine açtığını iddia eden Aktan, Hesap açıldıktan sonra kartlarımızı aldılar ve burs yatırmadılar. Bunun nedenini öğrenmek istediğimde aramızda tartışma çıktı. Ben de burs yatırmazlarsa ev için para ödemeyeceğimi söyledim. Bunun ardından beni ikinci kez kovdular. Ayrıldıktan sonra bu yapıdan hiç kimseyle görüşmedim. Zaten kural da budur, bir evden başka bir eve geçersen irtibat kesilir ve ben kovulduğum için de bana hoş gözle bakılmadı’ dedi. 


Mahkeme heyeti sanığın ev ve üst aramasında el konulan dijital materyallerin inceleme raporunun beklenmesi ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Aile şikayet etti üst geçit yıkılıyor

Aile şikayet etti üst geçit yıkılıyor