23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,632 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

TURAK’IN ADAYLIĞI İPTAL EDİLDİ AKBULUT YENİDEN BAŞKAN OLDU

Turak’ın adaylığı iptal edildi Akbulut yeniden başkan oldu

AKP Kocaeli Teşkilatı ilçe kongrelerini yapmaya devam ediyor.

19 Eylül 2017 Salı 15:22 Asayiş
Kartepe, Karamürsel ve Darıca kongrelerini bitiren teşkilat, bugün de Dilovası ilçe başkanını seçti. Mevcut başkan Osman Akbulut’un yeniden aday olduğu kongrede Yasin Turak da aday olduğunu açıkladı. İki aday da listelerini divana sunarken Turak’ın hala devlet memuru olduğu ve görevinden istifa etmeden aday olduğu gerekçesiyle başvurusu iptal edildi. Bu nedenle tek listeyle gerçekleşen seçimde mevcut başkan Akbulut güven tazeledi. 


YÖNETİM SEÇİLDİ
Dilovası Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye; AKP İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, il başkanı Şemsettin Ceyhan, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, eski milletvekili Eyüp Ayar, eski il başkanı Mahmut Civelek ve partililer katıldı. 426 delegenin oy kullanma hakkı olduğu seçimde 15 kişilik ilçe yönetim kurulu ve 18 il delegesi seçildi. 


TURAK İSYAN ETTİ
Adaylığı divan tarafından reddedilen Turak’ın kongre sonunda konuşmak istemesi ve kendisine konuşma fırsatı verilmemesi üzerine ortam bir anda gerildi. Kendisinin de ailesinin de yıllardır partiye hizmet ettiğini, ancak partideki iradenin ipotek aldığını belirten Turak, “Yaşananları sizin vicdanınıza bırakıyorum” dedi. 
Akbulut’un listesi şu isimlerden oluştu; 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

AKŞENER YENİ PARTİNİN KURULUŞ TARİHİNİ

AKŞENER YENİ PARTİNİN KURULUŞ TARİHİNİ