19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

TEKNE GEZİNTİSİ FACİAYLA BİTTİ: 1 KİŞİ KAYBOLDU

Tekne gezintisi faciayla bitti: 1 kişi kayboldu

Kocaeli’de gezintiye çıkılan teknenin alabora olması sonucu 5 kişi denize düştü. 2’si çocuk 4 kişi sudan çıkarılırken, 1 kişi ise kayboldu. Arama çalışmaları devam ediyor.

16 Temmuz 2017 Pazar 19:35 Asayiş
Kocaeli’nin İzmit ilçesinde şişme bot ile İzmit Körfezi’ne açılan 2’si çocuk 5 kişinin bulunduğu bot alabora oldu. Deniz otobüsü Marina açıklarında alabora olan botu görünce durdu. Deniz otobüsünde görevli bulunan bir kişi denize atlayarak denizde bulunan bir kişiyi kurtardı. Deniz otobüsünde bulunan görevliler ihbarda bulunarak yardım istedi. Bu sırada olay yerinin yakınında bulunan bir tekne yardıma geldi. 2’si çocuk 4 kişi tekneye alındı. Teknenin yakıtının bitmesi üzerine olay yerine gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait bota tekne bağlandı. İtfaiyenin botu ile tekne İzmit Marina’ya getirildi.

KURTARILAMADI
4 kişi Marina’da bekleyen 112 Acil ekipleri tarafından Seka Devlet Hastanesi ile Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. İzmit Seka Devlet Hastanesi’ne getirilen 33 yaşındaki Şerafettin Büyükyaşar ile 4 yaşındaki oğlu Veysel Büyükyaşar’a müdahalede bulunuldu. Şerafettin Büyükyaşar yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 4 yaşındaki Veysel Büyükyaşar’ın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan 6 yaşındaki Sedat Uzel ile 27 yaşındaki Emre Kırlangıç’ın ise tedavisi devam ediyor. Botun alabora olmasının ardından kaybolan Hakan Uzel’i arama çalışması ise devam ediyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Yeliz Koray’ı bakın hangi kuruma şikayet etmişler…

Yeliz Koray’ı bakın hangi kuruma şikayet etmişler…