19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

TAKSİCİ CİNAYETİNE MÜEBBET HAPİS

Taksici cinayetine müebbet hapis

Derince'de taksici Halil Güney'i pompalı tüfekle öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanığa ağırlaştırılmış müebbet ile 16 yıl hapis cezası verildi

12 Temmuz 2017 Çarşamba 14:36 Asayiş
Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına, tutuklu sanık Gökhan Yıldoğar, avukatı Mustafa Gündüz ile maktulün eşi ve çocukları katıldı. Duruşmada söz verilen sanık Yıldoğar, daha önceki ifadelerini tekrar ettiğini belirterek, olayın mağduru olduğunu ileri sürdü ve tahliyesini talep etti. Cumhuriyet savcısı, önceki celse verdiği mütalaasını tekrar ederek, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi. Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığa, "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve "silahla yağma" suçundan 12 ile "mala zarar verme" suçundan 4 yıl olmak üzere toplam 16 yıl hapis cezası verdi. 

NE OLMUŞTU?

Kocaeli'de müşteri almak için çalıştığı duraktan ayrıldıktan sonra kendisine ulaşılamayan Halil Güney, 19 Kasım 2016'da, Derince ilçesinde ölü bulunmuştu. Cinayetle ilgili İzmit ve Derince'de düzenlenen operasyonda şüpheliler Gökhan Yıldoğar, M.Y, M.T. ve G.K'yi gözaltına almıştı.Mahkemeye sevk edilen zanlılardan Yıldoğar tutuklanmış, diğer 3 kişi ise serbest bırakılmıştı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Vali Aksoy FETÖ davasında ifade verecek!

Vali Aksoy FETÖ davasında ifade verecek!