23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,906 TL
  • 4,628 TL
  • 162,37 TL
  • 106.270
KOCAELİ 28°

ŞEHİDİN FOTOĞRAFINI KENDİSİ GİBİ POLİS OLAN EŞİ TAŞIDI

Şehidin fotoğrafını kendisi gibi polis olan eşi taşıdı

Diyarbakır'da gerçekleşen ve 4 polisimizin şehit olduğu hain saldırıda ağır yaralanan, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören polis memuru Furkan Demir son yolculuğuna uğurlandı.

20 Ocak 2017 Cuma 11:58 Asayiş

Furkan Demir'in Polis Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olduktan sonra polis memuru olarak atandığı ilk yer Kocaeli’ydi. Demir, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde 2 yıldan fazla görev yaptıktan sonra geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Diyarbakır'a atanmıştı. Demir, 2015 yılında kız arkadaşı Kübra Şardağ’a İzmit Halkevi’nde evlenme teklifi etmiş, basında da yer almıştı. Demir, kız arkadaşı Şardağ ile evlendikten sonra birlikte Diyarbakır'a gitmişti. Kentimizde emniyet camiası tarafından sevilen bir isim olan Furkan Demir'den gelen acı haber herkesi yasa boğdu.

 

Düzenlenen törene vali yardımcıları, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Cumali Atilla, Sur Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Bilal Özkan, askeri erkan, şehit yakınları ve şehidin silah arkadaşları katıldı.
 

Tören, şehidin naaşının ambulanstan alınarak katafalka konulmasıyla başladı. Saygı duruşunun ardından, şehit Furkan Demir’in öz geçmişi okundu. Dini vecibelerin yerine getirilmesinin ardından şehidin naaşı, katafalktan alınarak omuzlarda ambulansa taşındı.

 

ŞEHİDİN EŞİ DE POLİS
6 ay önce şehit polis memuru Furkan Demir ile evlenen Kübra Demir tören boyunca eşinin naaşının yanından ayrılmadı. Tören boyunca eşinin resmini kucağında taşıyan Kübra Demir’in de aynı şubede görevli olduğu öğrenildi.

 

Törenin ardından şehit polis memuru Furkan Demir’in naaşı memleketi Nevşehir’e gönderildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Belediye ekipleri seferber oldu!

Belediye ekipleri seferber oldu!