18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

PARALEL OPERASYON BELEDİYELERE SIÇRIYOR

Paralel operasyon belediyelere sıçrıyor

Devletin tüm birimleri teyakkuz halinde paralel yapıya savaş açtı.

30 Eylül 2016 Cuma 10:11 Asayiş

Devletin tüm birimleri teyakkuz halinde paralel yapıya savaş açtı.

Emniyet, yargı, askeriye erkana yapılan şok gözaltılar sonrasında zayıflayan Paralel yapıya bir darbe de belediyelerde yapılmaya hazırlanılıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilimizde bir çok daire başkanı, daire müdürü ve hatta belediye başkanları paralel yapı ile ilişkilerini sürdürdüğü bir gerçek.

Paralel yapıya belediyelerin imkanları kulanılarak imkan tanıyan finans sağlayan çok sayıda bürokrat topun ağzında. 


Devletin ilgili arşivlerinde bulunan bu kayıtlar ve isimler için düğmeye basılması an meselesi. İlimizde paralel yapının gücü herkesimin malumu.

Bugün yarı kamu olan belediyelerde görevli bürokratların dönem dönem paralel yapının yargı ayağında ki hakim ve savcılar ile istişare yaptıkları, organize bir şekilde Pensilvanya örgütünün önünü açtıkları biliniyor.


Dönemsel zamanlarda yapılan bu toplantılarda alınan kararlar bir bir uygulanmış, bu toplantılarda alınan kararlar Paralel yapıyla ilgisi olmayan kurumlar ve kişiler üzerinde baskı ve tehdit unsuru olarak hayata geçirilmişti.

Cemaat ile ilişkisi olmayan firma sahipleri tehdit edilmiş, finans kaynakları bir bir çökertilmişti.

Bu toplantılardan çıkan kararlar, kamu işleyişini bozduğu gibi,  "terör örgütüne finans sağlamak, örgüte üye olmak, tehdit, baskı, ihalelere faset karıştırmak, evrakta sahtecilik" suçlarını kapsadığı

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Murat Özdağ’a ters kelepçe

Murat Özdağ’a ters kelepçe