17 Kasım 2017 Cuma

  • 3,882 TL
  • 4,579 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

NURAN DUTLU DAVASI ERTELENDİ

Nuran Dutlu davası ertelendi

Geçtiğimiz yıl ocak ayında İzmit Çayırköy mevkiinde elleri kesilmiş olarak bulunan Nuran Dutlu davası ertelendi. Bir sonraki davada karar verilecek

08 Aralık 2016 Perşembe 15:52 Asayiş

2015 yılının ocak ayında Kocaeli'nin İzmit ve Kandıra ilçelerini birbirine bağlayan D-605 karayolunun Çayırköy mevkiinde elleri kesilmiş şekilde bulunan kadın cesedinin, Jandarma ekiplerinin yaptığı 15 günlük detaylı bir araştırma sonucu 21 yaşındaki 1 çocuk annesi Nuran Dutlu'ya ait olduğu belirlenmişti. Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin detaylı çalışmaları ve aylar süren bir dizi operasyon neticesinde 21 yaşında elleri kesilerek öldürülen Nuran Dutlu'nun katilleri ve suç ortakları olduğu iddia edilen 8 kişi yakalanmıştı. Olayla ilgili yakalananlardan Muhammet Y. ile Sertaç Ö.'nün tutuklu yargılanmasına karar verilirken, Arif Ç., Vedat A., Mehmet K., Murat A., Serkan A. ve Mustafa Barış Y.'nin ise tutuksuz yargılanmalarına hükmedilmişti.

Duruşmanın 7'nci celsesine Tutuklu sanıklar Sertaç Ö. ve Muhammet Y. ,tutuksuz sanık Vedat A. ile; tutuklu sanık Sertaç Ö.'nün avukatı Selman Balta, sanık Vedat A.'nın avukatı Tuncay Özdemir, sanık Arif Ç.'nin avukatı Şeyma Şirin, sanık Muhammet Y'nin avukatı Selin Keskin ve Nuran Dutlu'nun Hediye Görmüş katıldı. Yaklaşık 10  dakika kadar süren duruşma sanıklar Arif Ç. Murat A., Mehmet K. ve Mustafa Y.'nin 30 gün adli para cezası karşılığı 900 TL adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi. Tutuklu sanıklar Sertaç Ö. ve Muhammet Y.'nin ise tutuklu haline karar vererek duruşmayı 1 Şubat 2017 tarihine erteledi. Duruşmadan sonra konuşan Nuran Dutlu'nun annesi Hediye Görmüş," Sonuna kadar hesabını soracağım. Benim kızım gitti, gider. Nasıl üzülmeyeyim, nasıl ağlamayayım" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Ortalama 8 bin maaşla kamuya personel alımı yapılacak

Ortalama 8 bin maaşla kamuya personel alımı yapılacak