18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

MUSTAFA KURT O ŞOFÖRE SAHİP ÇIKTI: SONUNA KADAR YANINDAYIZ…

Mustafa Kurt o şoföre sahip çıktı: Sonuna kadar yanındayız…

Geçtiğimiz günlerde Anıl Erben isimli yolcu, eşi ve 25 günlük bebeği ile bindiği otobüste açık olan otobüs camı ve katlanmayan bebek arabası sebebiyle şoför ile tartışma yaşamıştı.

15 Ağustos 2017 Salı 15:40 Asayiş
Olayın Anıl Erben tarafından basına yansıması sebebiyle dün Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, olayın kahramanı şoför Cemil Şahin ile birlikte açıklama yaptı. Başkan Kurt, şoför Şahin’in haklı olduğunu ifade ederek Anıl Erben’in özür dilemesi gerektiğini söyledi.

GÜVENLİK İÇİN GEREKLİ
Basın açıklamasında ilk sözü alan Başkan Kurt, “Geçtiğimiz hafta nahoş bir olay yaşandı. Arkadaşımız eşi ve bebeğiyle bindiği otobüste şoför arkadaşımız bebek arabasının katlanmasını istiyor. Bunu bebeğin can güvenliği sebebiyle istiyor. Bizim yönetmelikte bebek arabası katlanır ve arkaya konur bebek kucağa alınır. Bu güvenlik için gerekli. Şoför kardeşimiz tamamen hem kural hem de yolcunun ve bebeğin can güvenliği koruma altına aldı. Burada istenmeyen bir olay yaşandı. Yolcu gazeteci olduğunu söyleyerek şoför arkadaşımıza hakaret etti. Araştırdık kendisinin eski gazeteci olduğunu öğrendik. Şoför arkadaşımız da eski bir arkadaş. İşine sahip bir arkadaştır. Şoför arkadaşımızın yanındayız. Sizin vasıtanızla bu olayın yapan arkadaştan özür dilemesini istiyoruz” dedi.
İKAZ ETTİM AMA…
Olayın kahramanı şoför Cemil Şahin, “Bayındırlık istikametinde beyefendi ve eşi durak haricinde binmek için el etti. Hava sıcaktı bende bebeğin hatırına onu arabaya aldım. Kart okuttu, ‘kart geçersiz’ dedi. Başka bir kart okuturken, bende yönetmelik sebebiyle kendisine bebek arabasını katlamasını ve bebeği kucağına alması gerektiğini söyledim. ‘Tamam’ dedi, sonra arkada ki camı kapattı. Baktım hala çocuğu kucağına almadı. İkaz ettim. Bana ‘az ileride ineceğim’ dedi. Sonra ‘Ben gazeteciyim sana bunun hesabını soracağım. Sen o koltuğa hasret kalacaksın’ dedi. Hatta fotoğrafımı çekmek istedi. Kabul ettim fotoğraf verdim. Olay bebek arabasını katlamama yüzünden yaşandı. Ben bebeğin can güvenliği ve yönetmelik için söyledim”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 7 Yorum

murat

16 Ağustos 2017 Çarşamba 18:36

rant karşısında insanlığın bittiğinin resmidir

İletişimsizlik

16 Ağustos 2017 Çarşamba 10:00

Olaya iki yönlü bakmalıyız.Yolcu haklı olarak açık kapı ve camlardan dolayı çocuğunun hasta olmasından korkuyor.Şöför yönetmeliği uygulamaya kalkıyor çünkü Allah korusun araç içinde bebek arabası devrilse direk kendisi suçlu.Gözlemlediğim kadarıyla yeni araçlarda bebek,engelli araçlarının bağlanması için emniyet kemeri bulunan kısımlar var acilen yaygınlaştırılmalı.Ek olarak insan ilişkileri diyalog kalitemizi arttırmalıyız daha güzel üslüpla anlatılabilir ve rica edilebilir.

selim

16 Ağustos 2017 Çarşamba 00:45

Şoförü yemek isteyen okadar nankör var ki allah'a havale ediyoruz artık.Balık istifi kelimesini kullanan bazı embesillerede bir çift lafım var.Kıçınızın rahatını çok düşünüyorsanız taksi kullanacaksınız güzellerim.Ama nerde sizde o eli bolluk.Siz ancak iki TL ye şoförü satın alacağınızı düşünerek o iğrenç egolarınızı tatmin edersiniz.Nerde o eski otobüsçülük,şoför höt dedimi herkes arkaya dogru kacardi.Belliki sizi cok simarttik bizler.Bundan sonra saygi gormek istiyorsaniz saygi gostereceksiniz

olgun kadir ışıklı

15 Ağustos 2017 Salı 22:17

İnsanlar ne kadar şımarmış ne kadar ukala bir ruh haliyle yaşar olmuş.İki tl verip beşyüz bin tl değerinde bir aracı ve herşeyden önce o aracı kullanan insanı satın aldığını zanneder olmuş.Adam açıkça izah ediyor güvenliği için çocuğu kucagınıza alın diyor bunda bir art niyet yok zira araç zaten boş. Sonra bir kaza yaşansa ve o bebeğin canı yansa vay efendim şoför suçlu diye tencere tavayla sokaklara dökülürler.Bırakın allah aşkına ucuz muhalefet yapmayın birşeylere karşı çıkacağız sistemi eleşt

Ergün

15 Ağustos 2017 Salı 21:15

Keşke hep kurallar uysanız ama nerdeeee

olgun kadir ışıklı

15 Ağustos 2017 Salı 22:19

Ergün bey haklısınız bir izmitli olarak minibüs şoförlerinin kuraltanımazlığından en çok şikayetçi olanlardan biriyim belki de fakat burada durum farklı bence

Meryem

15 Ağustos 2017 Salı 20:16

Otobüste ayakta yolcu taşımakta yasak ama hergün balık istifi seyahat ediyoruz. Yaz ve kız klima çalışmıyor oysa çalıştırmaları Laz'ım. Şöförle konuşmak ama direksiyon başında çay içip telefonla konuşanını gördüm. 14 günlük bebekle bırakın arabada seyehat etmeyi evde bile kuçağına almaya çekinir insan. Bir yolcu fazla alacağım diye saçma sapan kurallar konuluyor toplu taşımalar artık bir düzenleme yapılması lazım.

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

TSK’da Fetö operasyonu 27 kişi gözaltında

TSK’da Fetö operasyonu 27 kişi gözaltında