19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

MURAT ÇAKMAK HAKKINDA KARAR VERİLDİ

Murat Çakmak hakkında karar verildi

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 11 aydır tutuklu bulunan Çakmak Marketleri Sahibi Murat Çakmak ve Beşgen Mobilya’nın ortaklarından Hüseyin Karaman bugün çıkartıldıkları mahkemede tutuklu yargılanmalarına devam kararı çıktı. Yeni duruşma tarihi 14 Eylül olarak belirlendi.

19 Temmuz 2017 Çarşamba 11:55 Asayiş
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 11 aydır tutuklu bulunan Çakmak Marketleri Sahibi Murat Çakmak ve Beşgen Mobilya’nın ortaklarından Hüseyin Karaman bugün hakim karşısına çıktı. Mahkemede söz alan Murat Çakmak’ın avukatı Ersayın Işık, “Murat çakmak ile ilgili dijital raporlar dosyada var ve Bylock tespit edilmedi. Müvekkillerimin terör örgütü ile uzaktan yakından ilgisi yok. Hiçbir şekilde, himmet burs yardımı yapmamışlardır. Dosyada bununla ilgili somut bir delil yoktur. Aileleri mağdur olmuştur , ticari işleri bozulmuştur. Bir yılı aşkın süredir tutuklu bulunmaları ,kaçma durumlarının olmaması, delil durumunun olmaması nedeniyle tahliyelerini talep ediyorum” dedi.

DİNİ SOHBET TOPLANTILARINA GİTTİM AMA….
Murat Çakmak, “Dosyaya yeni girmiş olan Levent yurdu ile ilgili konuda. Dini sohbet ve dua için gitmiş olduğum doğrudur. Bu süreçte üzerimde bulunan iftiraları kabul etmiyorum. Bu şehirde şerefli ve namuslu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. 25 yıldır şerefli bir iş adamı olarak devam etmekteyim. 24 yıldır aynı telefonu ve iletişim bilgilerimi kullanıyorum. 50 yıldır tertemiz bir sicili olan insan olarak FETÖ terör örgütü ile alakam olmamıştır. Bundan sonra da olamaz. Benim çevremde dini ve eğitim kurumlarıma insani dini hassasiyetle yardım etmişliğim doğrudur. 2011-2012 yıllarında birkaç kez dini sohbet toplantısına gittim. Fakat bu tarihten sonra bir daha hiç gitmedim. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

PSİKOLOJİMİZ BOZULDU
Beşgen Mobilya’nın ortaklarından Hüseyin Karaman, “FETÖ ile ilgili bir bağlantım olmadığı ortaya çıktı. Bilerek ve isteyerek hiç bir terör örgütlü ile ilgim olmamıştır. Ekonomik sıkıntılarım gittikçe artıyor ailem psikolojik sıkıntılar çekiyor. Ödemem gereken borçlarım var. FETÖ üyeliğini kabul etmiyorum tahliyemi talep ediyorum” dedi. Mahkeme heyeti savunmaların ardından bir mola verdi. Heyet görüştükten sonra her iki ismin de tutukluluk halinin devamına karar verdi. Bir sonraki dava ise 14 Eylül’de görülecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

okan

19 Temmuz 2017 Çarşamba 12:47

Gitmeyin kardeşim dini sohbete falan gitmeyin, yobazlık akıyor suratından.

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Yeliz Koray dünya basınında

Yeliz Koray dünya basınında