19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

MİNİK SUDENAZ TOPRAĞA VERİLDİ

Minik Sudenaz toprağa verildi

Dün yüksek ateş şikâyetiyle ailesi tarafından hastaneye kaldırılan 2,5 yaşındaki Sudenaz bugün toprağa verildi. Baba Necdet Gezen Sağlık Bakanlığı’nın devreye girdiği söyledi.

31 Temmuz 2017 Pazartesi 17:58 Asayiş
Caner Aktan - Kocaeli’nin Derince ilçesinde yaşayan Gezen ailesinin 2,5 yaşındaki kızları Sudenaz bir süredir idrar yolları sorunu yaşıyordu. Yaklaşık 1 ay önce Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Sudenaz’a HÜS (Hemolitik Üremik Sendrom) teşhisi konuldu. 

YILLIK 700 BİN DOLAR
Yıllık 700 bin doları bulan ilaç masrafları Sağlık Bakanlığı tarafından karşılandı. Bir süre hastanede tedavi gören minik Sudenaz iyileşerek eski yaşamına geri döndü. Ancak kontrolleri devam ediyordu.

SONDA TAKILDI
Sudenaz dün yüksek ateş şikayetiyle ailesi tarafından Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisine kaldırıldı. İdrar tahlili ve kan tahlili yapılan Sudenaz’a serum takıldı. Bir süre sonra ise baba Necdet Gezen’in iddiasına göre minik Sudenaz’a sonda takıldı. Bir süre sonra ise Sudenaz hayatını kaybetti.

TOPRAĞA VERİLDİ
Özel bir firmada temizlik işçisi olarak çalışan bana Necdet Gezen hukuk mücadelesi başlatacağını belirterek, “Hastane yönetimi ve sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk” dedi.  Öte yandan Sudenaz bugün Derince’de yapılan cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Baba Necdet Gezen Sağlık Bakanlığı’nın devreye girdiği söyledi. Sudenaz’a otopsi yapıldığı ancak baba Gezen, yüreği dayanmadı için raporu incelemediğini belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kudüs mitingine Kocaeli’den 10 bin kişi mi katıldı?

Kudüs mitingine Kocaeli’den 10 bin kişi mi katıldı?