23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,909 TL
  • 4,636 TL
  • 162,39 TL
  • 105.878
KOCAELİ 28°

KOCAELİ’DE PKK/KCK'NIN GENÇLİK YAPILANMASINA DARBE

Kocaeli’de PKK/KCK'nın gençlik yapılanmasına darbe

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Kocaeli ile birlikte 7 ilde düzenlenen operasyonlarda PKK/KCK'nın gençlik yapılanması (DGH) üyesi 71 şüpheli gözaltına alındı.

27 Mayıs 2017 Cumartesi 17:38 Asayiş
Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde 7 ilde düzenlenen operasyonlarda bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik yapılanması (DGH) üyesi 71 şüpheli gözaltına alındı. Güvenlik güçlerinin düzenlediği başarılı operasyonlar ile köşeye sıkışan PKK/KCK'nın, eylemlerin devamlılığını sağlamak ve yeni eleman temini için gerçekleştirmeye çalıştığı gençlik yapılanmasına fırsat vermeyen terörle mücadele ekipleri, örgütün üniversitelerdeki faaliyetlerini de yakından takip ediyor. 

Bu kapsamda eylem arayışına giren terör örgütünün yoğunlaşan iletişim ağını dikkatle takip eden terörle mücadele ekipleri, örgütün planlarını sekteye uğratmak ve olası eylemlerini engellemek amacıyla 7 ilde operasyon düzenledi. 

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya ve Van'da dün ve bugün düzenlenen operasyonlarda, PKK/KCK'nın gençlik yapılanması (DGH) içerisinde faaliyet gösterdikleri tespit edilen 71 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin gözaltına alındıkları illerde ifadelerinin alınmasının ardından hakim karşısına çıkartılacakları öğrenildi. Emniyet yetkilileri, üniversitelerde ve şehir merkezlerinde eylem ve etkinliklerini arttırmaya çalışan terör örgütüne yönelik operasyonların süreceğini bildirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Silah kaçakçılarına operasyon

Silah kaçakçılarına operasyon