22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,961 TL
  • 4,655 TL
  • 163,45 TL
  • 105.711
KOCAELİ 28°

KOCAELİ'DE İKİZ PLAKA ALARMI!

Kocaeli'de ikiz plaka alarmı!

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde, İstanbul'a TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'ndan giden plakaları aynı olan iki minibüsü Plaka Tanıma Sistemi tespit etti, polis kıskıvrak yakaladı.

28 Haziran 2017 Çarşamba 09:23 Asayiş
Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde, İstanbul'a TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'ndan giden plakaları aynı olan iki minibüs Plaka Tanıma Sistemi'nce tespit edildi. D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu'nda durdurulan iki minibüs incelemeye alınırken, sürücüleri gözaltını alındı.

PLAKA TANIMA SİSTEMİ TESPİT ETTİ

Gece saatlerinde, Kütahya ve Kastamonu'dan İstanbul'a giden plakaları 34 JC 7744 olan iki minibüs Plaka Tanıma Sistemi'nce tespit edilince polis alarma geçti.

KAÇMAYA ÇALIŞTILAR AMA...

Bir minibüs TEM Otoyolu'ndan ilerleyerek, diğer minibüs D-100 Karayolu'ndan ilerleyerek polisten kaçmaya çalıştı. Durdurulan iki minibüs Kartepe ilçesine getirilerek incelemeye alındı.

BİRİNİN ARKA, DİĞERİNİN ÖN PLAKASI SAHTE

Polis durdurdukları bir minibüsün ruhsat bilgilerinden yakalamasının olduğunu, diğer aracın da ruhsat ve plakalarının sahte olduğunu belirledi. Yakalaması olan minibüsün arka plakasının sahte ön plakasının gerçek olduğu, diğer minibüs de ise ön plakanın sahte arka plakanın ise gerçek olduğu tespit edildi.

SÜRÜCÜLER GÖZALTINDA

Servis aracı olarak kullanılan araçların sürücüleri O.Ç. ile A.S. gözaltına alınırken, minibüsler otoparka çekildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

ÖĞRETMENLER İZMİT TURUNDA

ÖĞRETMENLER İZMİT TURUNDA