19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KILIÇDAROĞLU’NA SUİKAST MESAJLARI ORTAYA ÇIKTI “HEDEFİN LİDERLERİ OLSUN”

Kılıçdaroğlu’na suikast mesajları ortaya çıktı “HEDEFİN LİDERLERİ OLSUN”

Adalet Yürüyüşü’nün Kocaeli etabında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na panelvan tipi araçla saldırı hazırlığında olan DEŞA’lıların birbirleriyle mesajlaşmaları ortaya çıktı. Mesajlaşmalarda talimatları veren kişinin “Hedefin liderleri olsun” dediği görüldü.

19 Temmuz 2017 Çarşamba 14:27 Asayiş
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Adalet Yürüyüşü’nün Kocaeli’ndeki etabında suikast düzenlemeyi planlayan ve son anda 2’si Kocaeli’de 13’ü ise Kayseri’de yakalanan 15 DEAŞ üyesinden 9’u dün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Adalet Yürüyüş'ne yönelik bombalı araçla saldırı hazırlığı yaparken yakalanan DEAŞ’lıların suikast ile ilgili mesajları ortaya çıktı.

ARAÇ KARTEPE’DE DURDURULMUŞTU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’nü, Kocaeli’nin Körfez- Dilovası etabında sürdürürken, saldırı ihbarı üzerine geniş güvenlik önlemleri alınmıştı. Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin takibe aldığı 38 UU 962 plakalı ve siyah renkli minibüs, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Kartepe İlçesi Köseköy mevkiine durdurulmuştu.

ÖZEL ANLIK MEAJLAŞMA PROGRAMI
Minibüste CHP kortejine saldıracağı ve DEAŞ üyesi olduğu ileri sürülen ‘Emre Emre’ kod adlı kişi gözaltına alınmış, emniyet yetkilileri, araçta ve bu kişinin üzerinde yapılan aramada herhangi bir suç unsurunun bulunmadığını ancak, şüphelinin cep telefonu kayıtlarından korteje aracıyla girerek saldırı yapacağı yönünde mesajlar bulunduğunu açıklamıştı.

İŞTE O MESAJLAR
Birbirileriyle haberleşmek için özel anlık mesajlaşma programı OTR’yi kullandıkları anlaşılan DEAŞ’lıların birbirilerini ise N. ve G. olarak kaydettikleri görüldü. Talimatları veren DEAŞ üyesinin suikastı gerçekleştirecek örgüt üyesinin motive edici mesajlar yazdığı görüldü. Talimatları veren DEAŞ üyesi, “Hedefin liderleri olsun” diye yazdı.
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Yeni kabine açıklandı: Altı bakanın ismi çizildi

Yeni kabine açıklandı: Altı bakanın ismi çizildi