22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,943 TL
  • 4,651 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

KESİK EL CİNAYETİ ERTELENDİ

Kesik el cinayeti ertelendi

22 Ocak 2015 tarihinde Kandıra yolu üzeri Çayırköy mevkiinde bir tarlada elleri kesilmiş halde bulunan 21 yaşındaki Nuran Dutlu’nun cinayet davası Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü

03 Kasım 2016 Perşembe 15:10 Asayiş

22 Ocak 2015 tarihinde Kandıra yolu üzeri Çayırköy mevkiinde yol kenarında cesedi bir çöp torbası içerisinde bulunan kadının, emniyet güçleri tarafından 15 gün süren araştırma sonucunda 21 yaşında ve bir çocuk annesi olan Nuran Dutlu olduğu öğrenilmişti. Nuran Dutlu’nun katil zanlılarını bulmak üzere görevlendirilen Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube’ye bağlı özel ekip, yaptıkları çalışmalar sonucunda 4 kişiyi gözaltına almıştı.

 

ERTELENDİ 

Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklardan Muhammet Y., Sertaç Ö. ve tutuksuz yargılanan Vedat Ay ile öldürülen Nuran Dutlu'nun annesi Hediye Görmüş katıldı. Adliye önünde açıklama yapan Nuran Dutlu’nun annesi Hediye Görmüş, “Kızıma bunları yapanlara en ağır cezalar verilsin İnşallah adalet bizimle olur. Biz 1,5 senedir ne çekiyorsak, onlar da cezaevinde daha fazlasını çeksin. Ben kızımı toprağa elsiz verdim. Ben kızımın tek bir saçının teli için adalet istiyorum. Sanıkların üst üste ağırlaştırılmış müebbet hapsi cezası almasını istiyorum. Hiç bir şekilde indirim uygulanmamasını istiyorum” dedi. Dava hakkında mütalaasını veren Cumhuriyet savcısı duruşmayı 8 Aralık 2016 tarihine erteledi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İşten çıkarılan işçileri sadece Komünistler ziyaret etti

İşten çıkarılan işçileri sadece Komünistler ziyaret etti