22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,966 TL
  • 4,661 TL
  • 163,70 TL
  • 104.736
KOCAELİ 28°

KARTEPELİ VATANDAŞ DOLANDIRILDI!

Kartepeli vatandaş dolandırıldı!

Kartepe’de bir çok vatandaşın tatil heyecanı internet dolandırıcıları yüzünden kabus oldu.

28 Haziran 2017 Çarşamba 16:34 Asayiş

REZERVASYON DOLANDIRICILIĞINI DİKKAT!
Ramazan ayının bitmesiyle tatil sezonunda da gözle görülür hareketlilik yaşanmaya başladı. Tatilin keyfini sürmek isteyen vatandaşlar sıkıntı yaşamamak için önceden rezervasyon yaptırıyor. Ancak bazı firmaların vatandaşları mağdur ederek tatil hayallerini boşa çıkardıkları ortaya çıktı. 

KARTEPELİ VATANDAŞ MAĞDUR
Bu konuda mağdur olan vatandaşlardan biri de Kartepe Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde ikamet eden Barış Utar.  01-04 Temmuz tarihleri arasında internetten rezervasyon yaptırdığını belirten Utar, şirketin iflas ettiğini ve rezervasyonun da yapılamadığı bilgisinin kendisine verildiğini söyledi. 

890 TL IBANA YATIR DEDİLER
Verdikleri hesaba 890 TL IBAN yapmamı istediler diyen mağdur vatandaş, zarar uğradığını belirterek ilgili firmadan şikayetçi olacağını söyledi.

YETKİLİLER UYARIYOR!
Kartepe Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti’ne son günlerde birden çok ihbar gitmesi üzerine yetkililer de açıklama yaparak vatandaşları uyardı. Kartepe Tüketici Hakem Heyeti Raportörü Sezgin Ardıç, internet ve telefon ile yapılan rezervasyonlarda dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi. 

KARTEPE’DE MAĞDUR ÇOK
Kartepe’de bir çok vatandaşın mağdur olduğunu belirten Ardıç son günlerde bu konuda çok sayıda şikayet aldıklarını söyledi. Vatandaşların direk otelden rezervasyon yaptırmaları durumunda otelin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait kaydının olması gerektiğini belirten Ardıç, eğer seyahat acentası aracılığı ile rezervasyon yaptırılıyorsa ilgili firmanın TÜRSAB’a kayıt olması gerektiğinin altını çizdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Boğularak can verdi

Boğularak can verdi