22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,967 TL
  • 4,659 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

İZMİT’TE TÜM ETKİNLİKLER YASAKLANDI

İzmit’te tüm etkinlikler yasaklandı

İzmit’te 1 Eylül Dünya Barışı günü öncesi tüm etkinlikleri yasakladı. Yasaklama gerekçesi ise terör gruplarının saldırı ihtimali gösterildi.

30 Eylül 2016 Cuma 10:13 Asayiş

İzmit’te 1 Eylül Dünya Barışı günü öncesi tüm etkinlikleri yasakladı. Yasaklama gerekçesi ise terör gruplarının saldırı ihtimali gösterildi.

İzmit’te tüm eylemler Kaymakamlık kararı ile yasaklandı. İzmit Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada terörist grupların saldırı ihtimalini endişesi ile yasak kararın alındığı belirtildi.


Kaymakamlığın yazılı açıklaması şöyle;
“Terör örgütü FETÖ/PDY tarafından ülkemiz ve milletimize karşı girişilen kalkışmanın akamete uğratıldığı, PKK/KCK, DEAŞ, FETÖ/PDY ve DHKP/C başta olmak üzere ülkemizdeki terör örgütlerinin mevcut faaliyetlerini halen kesintisiz sürdürdükleri ve taşıdıkları eylem potansiyelini her fırsat ve zamanda fiiliyata geçirmek amacında oldukları;


Özellikle son günlerde PKK/KCK terör örgütü tarafından bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda bir çok şehit ve yaralının olduğu, DEAŞ terör örgütü tarafından daha önce düzenledikleri terör saldırıları nedeniyle çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve pek çoğunun da yaralandığı, yine DEAŞ terör örgütünün ülkemizdeki sol tandanslı gurupların gerçekleştirebilecekleri toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, basın açıklaması ve benzeri etkinliklerde sansasyonel eylem girişiminde bulunabilecekleri değerlendirilmektedir.


Bu nedenlerle herhangi bir sendika dernek oda ya da siyasi partinin ilçemiz hudutları dâhilinde 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ münasebetiyle düzenlemek isteyebileceği bütün toplantı, miting, yürüyüş ve basın açıklamaları;
Anayasanın 121. maddesi 2. bendi, 2935 sayılı Olağan Üstü Hal Kanununun 11/m maddesi, 2911 sayılı kanunun 17. maddesi, 5442 sayılı kanunun 11inci maddesi hükümleri gereği yasaklanmış olup izin verilmeyeceği kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İşte Kocaeli’de FETÖ’den tutuklananların listesi

İşte Kocaeli’de FETÖ’den tutuklananların listesi