23 Ekim 2017 Pazartesi

KOCAELİ 28°

İNANILMAZ UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞI…

İnanılmaz uyuşturucu kaçakçılığı…

İzmit Körfezi’ne yanaşan bir gemiden dalgıçlarla alınan ve Darıca’da bulunan bir villaya getiren uyuşturucu ile ilgili polis operasyon düzenledi. Operasyonda 68 kilogram kokain ele geçirdi, 6 kişi tutuklandı.

11 Ekim 2017 Çarşamba 12:27 Asayiş
İstanbul Emniyeti’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, 1 ay önce, Güney Amerika’dan uyuşturucu getiren bir şebekeyi belirledi. Uluslararası zehir tacirleri teknik ve fiziki takibe alındı. Araştırmalarda Venezuela ve Dominik Cumhuriyeti uyruklu 3 şüpheli belirlendi.  Şüphelilerin bankacı D.H. isimli kadın ve Ö.E. ile irtibatlı olduğu anlaşıldı.  Yapılan takiplerde şebekenin farklı bir yöntem uygulandığı anlaşıldı.

Polisin tespitine göre, çete, uyuşturucuyu önce bir sandığa koydu. Bu sandıklar Güney Amerika’da dalgıçlarla geminin tabanına yerleştirdi. Gemi yola çıkarken, dalgıçlarda uçakla Türkiye’ye geldi. İzmit Körfezi’nde demirleyen gemilerdeki kokain, şebekenin Türkiye’deki dalgıçları tarafından çıkarıldı. Sürat teknelerine yüklenen uyuşturucu kıyıya götürüldü. Çalışmalarda uyuşturucunun Darıca’da bir villada zulalandığı buradan lüks araçlarla İstanbul’a götürüldüğü belirlendi.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından operasyon için hazırlık düzenlendi. Kocaeli, Pendik ve Avcılar’da düzenlenen operasyonda uluslararası uyuşturucu şebeke elebaşlarından Dominik Cumhuriyeti vatandaşı M.A.A. (32), Venezuela vatandaşı J.R.C.E.(41) ile S.M.M.A.(25), ve M.R.A.(67), Ö.E.(38) ve bankacı kadın yakalandı. Aramalarda 68 kilo Kokain, 40 bin Dolar, 1  tabanca,  2 dalgıç kıyafeti, 1 su altı motoru ele geçirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Ayaz; siyaset parti binasında yapılmaz

Ayaz; siyaset parti binasında yapılmaz