19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

İBRAHİM KALIN: DEMOKRASİ NÖBETİ SÜRECİ BAŞLAYACAK

İbrahim Kalın: Demokrasi nöbeti süreci başlayacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın basın toplantısında konuştu. Kalın, 15 Temmuz etkinliklerinin bir hafta süreceğini söyledi. Kalın "15 Temmuz'un birinci yılında İstanbul ve Ankara'da yapılan anıtlar açılacak. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla o gece demokrasi nöbeti süreci başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak" dedi.

03 Temmuz 2017 Pazartesi 19:09 Asayiş
15 Temmuz anma programına ilişkin konuşan Kalın şunları söyledi: "15 Temmuz'un birinci yılında İstanbul ve Ankara'da yapılan anıtlar açılacak. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla o gece demokrasi nöbeti süreci başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak."

"PUTİN'LE GÖRÜŞME OLACAK"

Astana sürecinin başarılı olması için Türkiye'nin gayret gösterdiğini belirten Kalın, "En önemli aşamalardan biri Suriye'de çatışmasızlık bölgelerinin kurulması ve yol haritasıın belirlenmesi. Dün Rus  

Bakan da Cumhurbaşkanımıza bilgi arz ettiler. Astana'da bu konular yarın ve öbür gün detaylı bir şekilde konuşulacak. Astana'daki teknik görüşmelerden sonra 8'inde Putin'le bir görüşmesi olacak" dedi.

"HERHANGİ BİR TEHDİT GELİRSE MİSLİYLE KARŞILIK VERİLİR"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Afrin veya başka bir yerden herhangi bir terör örgütünden tehdit gelmesi durumunda Türkiye'nin buna misliyle karşılık vereceğini belirtti.

"KATAR KRİZİNDE BİRKAÇ GÜN KRİTİK"

Kalın, Katar kirizinde önümüzdeki birkaç günün kritik olduğunu ifade etti ve ekledi: "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katar konusundaki temasları devam edecek. Katar'daki Türk üssü hiçbir şekilde bölgedeki başka bir ülkeye tehdit değildir" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Veli Ağbaba: İzmit’te yürüyüşe 25 bin kişi katıldı

Veli Ağbaba: İzmit’te yürüyüşe 25 bin kişi katıldı