20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,863 TL
  • 4,535 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

HIRSIZLAR MİNİBÜS ÇALMAK İSTERKEN MOTORU BIRAKIP KAÇTILAR

Hırsızlar minibüs çalmak isterken motoru bırakıp kaçtılar

Karamürsel'de bir minibüsü çalmak isteyen 3 hırsızı gören araç sahibinin komşusu hırsızları korkutarak kaçırdı.

19 Ocak 2017 Perşembe 12:52 Asayiş

Karamürsel'de bir minibüsü çalmak isteyen 3 hırsızı gören araç sahibinin komşusu hırsızları korkutarak kaçırdı.

 

Olay akşa saatlerinde Kayacık mahallesi Rauf Denktaş Bulvarı üzerinde bulunan sağlam sitesi yanında meydana geldi. Aracı ile servis çektikten sonra saat 17.40’da evine gelen Orhan Ören aracını oturduğu sitenin bahçesine bıraktı.

Motosikletle gelen 3 hırsız gözlerine kestirdikleri 41 P 8387 Plakalı Minibüsün yanına gelerek kapısını zorlayarak açtılar.

 

SON ANDA FARK ETTİ

Aynı sitede oturan Mustafa Kazdal ismindeki duyarlı komşuları arabanın yanında bir kişi ve içerisinde de birilerinin olduğunu görünce hırsız olduklarını anladığı kişileri kovalayarak hemen polisi ve komşusunu aradığını bildirdi.

 

EKİPLER HIRSIZLARI ARIYOR

Olay yerine gelen polis ekipleri eşkâllerini aldıkları hırsızlar için arama çalışmaları başlatırken, hırsızların olay yerinde bıraktıkları motosiklet içinde inceleme başlattılar.

 

BOMBA YÜKLEYE BİLİRLER DİYE KORKTUK

Aracın sahibi, Orhan Ören son zamanlarda özellikle bu tarz minibüsleri çalarak bomba yüzlü araç yaptıkları için tedirgin olduğunu, kendi araçlarının şans eseri komşuları sayesinde kurtarıldığını, fakat bu kadar erken saatlerde gözlerini karartıp merkezi bir yerden araç çalmayı göze alan kişilerin her şeyi yapabileceğini söyleyerek vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İşte torba yasa ile gelen düzenlemeler

İşte torba yasa ile gelen düzenlemeler