18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

HALKEVİ ÜYELERİ GÖZALTINDA

Halkevi üyeleri gözaltında

Belediye İş Hanı önüde Referandum kampanyası için ‘Hayır’ standı açan Halkevi üyeleri arasında polis ile gerginlik yaşandı. 2 kişi gözaltına alındı.

01 Nisan 2017 Cumartesi 19:29 Asayiş

Belediye İş Hanı önünde Referandum kampanyası için ‘Hayır’ standı açan Halkevi üyeleri arasında polis ile gerginlik yaşandı. Fethiye Caddesi girişinde stant açıp ses sistemi ile hayır broşürü dağıtan Halkevleri üyelerine emniyet güçleri kanun gereği sadece siyasi partilerin ses sistemi eşliğinde stant açarak bildiri dağıtabileceğini, dilerlerse stant ve ses sistemi olmadan özgürce bildirilerini dağıtabileceklerini belirtti. Stant açma konusunda ısrarlı olan grup arasında emniyet güçleri arasında gerginlik yaşandı. Çıkan arbedede 2 kişi gözaltına alındı. 

 

CHP İzmit ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya konuyla ilgili olarak, "Dün izmit belediyesi TÜGVA'nın açılışına Bilal Erdoğan geliyor ve kentte yaşamı durduruyorlar. Her türlü evet propaganda serbest oluyor. Ama söz konusu Hayır olduğunda hükümet her türlü baskıyı ve şiddeti artırıyor" dedi. 


Küçükkaya, "Avukat arkadaşlarımız durumla ilgili yakından takip ediyorlar" diyerek , "Buradan yetkililere sesleniyorum. Bu referandum da Hayır çıkacağının göstergesi son 2 hafta kaldı bizler biliyoruz baskıların artacağını ama korkutamazlar bizleri" şeklinde konuştu. Gençlere seslenen Küçükkaya, "Korkmak yok bizler yanınızdayız. Bu devran böyle gitmez. Gitmeyecek elbet hesap verecekler" dedi.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Mevziye sahip çıkar gibi sandıklara sahip çıkacağız

Mevziye sahip çıkar gibi sandıklara sahip çıkacağız