18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

HALKEVİ OHAL YASAĞINI DELDİ

Halkevi OHAL yasağını deldi

Kocaeli Halkevleri üyeleri 10 Ekim Ankara katliamının yıl dönümü nedeniyle kentin en işlek caddelerinden Fethiye Caddesi’nde bir protesto gösterisi düzenledi. Yürüyüş Yolu’na kadar yürüyen Halkevciler ‘Katliamın hesabı sorulacak’ diye slogan attı

10 Ekim 2016 Pazartesi 15:16 Asayiş

10 Ekim Ankara katliamının yıl dönümü nedeniyle Kocaeli Halkevleri üyeleri kentin en işlek caddelerinden Fethiye Caddesi’nde bir protesto gösterisi gerçekleştirdi. Bugün saat 14.00 sularında Fethiye Caddesi’nin üst tarafında toplanan Halkevleri üyeleri Ankara katliamından hayatını kaybeden kişilerin fotoğraflarının olduğu bir pankartla yürüyüşe geçtiler. Yürüyüş Yolu’na kadar sloganlar atarak yürüyen Halkevcilere bazı vatandaşlar alkışlarda destek oldu. “Katliamı unutma, unutturma”, “katliamın hesabı sorulacak” gibi sloganlar atan eylemciler Yürüyüş Yolu’nda bir basın açıklamasıyla eylemlerini sona erdirdi.


SOKAKLARDA OLACAĞIZ
Halkevciler adına konuşma yapan bir vatandaş, “Türkiye’nin her tarafında Ankara katliamında kaybettiğimiz insanları anlak için yapılan etkinliklere polis saldırıyor. Biz buradayız. Bu katliamın hesabı mutlaka sorulacak. İŞID’cileri besleyenler, büyütenler bu ülkenin insanlarına hesap verecek. Biz kaybettiğimiz arkadaşlarımı anmak için yine sokaklarda olacağız’’ dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

65 yaş üstü Yuvam Akarcalı vatandaşlardan veryansın

65 yaş üstü Yuvam Akarcalı vatandaşlardan veryansın