19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

HAKİM ADAYI FETÖ’DEN HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Hakim adayı FETÖ’den hakim karşısına çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınıp, tutuklanan 3 kişi hakim karşısına çıktı.

02 Şubat 2017 Perşembe 22:58 Asayiş

Kocaeli Adliyesi 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan komiserlik mesleğini icra ederken hukuk fakültesini kazanıp mezun olarak hakim adayı olarak görev yapan Mustafa Emrah Uzuner, Gölcük Adliyesi’nde katip olarak görev yapan Feyza Hilal Tunçel ve Gölcük Adliyesi’nde katip olarak görev yapan Ertan Dönüş verdikleri savunmada örgütün haberleşme programı olarak bilinen Bylock’u kullanmadıklarını ifade ederek suçsuz olduklarını iddia ettiler.
 
 
ERTELENDİ
 
Duruşmada ilk olarak söz alan hakim adayı Mustafa Emrah Uzuner örgütün haberleşme programı Bylock’u kullanmadığı iddia ederek,” Örgütün haberleşme programı Bylock’u hiç kullanmadım. Terör örgütü üyesi olduğuma dair hiçbir delil ileri sürülmedi. Kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şubesinde görevli bu tespiti yapan arkadaşı tanıyorum. Teknik bir bilgisi olmadığını düşünüyorum” dedi. Ardından konuşan Feyza Hilal Tunçel ise,” Suça istinat edilen cep telefonu hattı modem hattıdır. Bu hatta 10 kişi aynı anda bağlanabiliyordu. Ben bu hattın internetine herhangi bir şifre koymadım. Hayatımda hiç Bylock kullanmadım” dedi.  Gölcük Adliyesi’ne İcra Müdürü olarak görev yapan Ertan Dönüş savunma yapmak için ek süre istedi. Kararını veren mahkeme sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 21 Mart tarihine erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Vicdansız sürücü çarpıp kaçtı

Vicdansız sürücü çarpıp kaçtı