21 Ekim 2017 Cumartesi

  • 3,670 TL
  • 4,327 TL
  • 151,35 TL
  • 108.489
KOCAELİ 28°

GÜMRÜKTE FETO OPERASYONU

Gümrükte FETO operasyonu

Evyap Limanı’nda bir konteynerin içinden FETÖ ile bağlantı olduğu değerlendiren çok sayıda belge, gazete kupürü ve 1 dolarlık banknot çıktı.

11 Ekim 2017 Çarşamba 15:04 Asayiş
Derince Gümrük Müdürlüğü sorumluluk sahasında bulunan Evyap Limanında, içerisinde ev eşyası olduğu beyan edilen bir konteyner geldi. Konteynerin gideceği adres olarak Amerika gösterildi. İşlemler devam ederken, konteynerdeki eşyaların sahibi S. H. A.’nın vekili M.Y. Derince Gümrük Müdürlüğüne bir dilekçe verdi ve şahsın eşyasını yurtdışı ikametgâhına göndermekten vazgeçtiğini ve konteynerin kendilerine teslimini istedi. Bu talep üzerine durumdan şüphelenen gümrük muhafaza ekipleri konteynerin mührünü açınca konteynerde koliler ile karşılaştı.

Konteynır’da rastgele açılan bir koliden M.F.E. isimli bir kişinin fotoğrafı, üzerlerinde FEM Dershanesi ve Fatih Koleji ibareleri bulunan broşürler ile yine M.F.E.’nin haber yapıldığı eski tarihli Zaman, Taraf ve Bugün gazeteleri çıktı.

Konu ile ilgili olarak Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı bilgilendirildikten sonra alınan talimatla  Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, Derince Gümrük Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığından alınan  talimat doğrultusunda konteynerde yapılan aramada,  M.F. E., S. H. A. ve muhtelif kişilere ait kimlik, pasaport, alışveriş kartları,  2 adet E serili, 1 adet B serili, bir Amerikan Doları, Üzerlerinde Asian Holdings, United Smart İndüstriyal Limited, Sunsmart Corporation Limited Report And Financial Statements firmalarına ait ibareler yer alan çok sayıda klasör, Samanyolu logolu Fethullah Gülen isimli vcd, muhtelif çok sayıda belge, cd, hard disk, kartvizit,  Asya Card ekstreleri, fotoğraflar, olmak üzere toplamda 110 kalem suç unsuru olduğu değerlendirilen materyal tespit edilerek muhafaza altına alındı.   

Olayla ilgili olarak konteynerdeki eşyaların sahibi S. H. A’nın vekili olan M.Y gözaltına alındı. Soruşturma ise Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor Projesi Başladı

Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor Projesi Başladı