19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

GÜLEN'İN TUTUKLU YEĞENİ MAHKEMEYE ÇIKTI

Gülen'in tutuklu yeğeni mahkemeye çıktı

Kocaeli'de, terör elebaşı Fetullah Gülen'in kuzeninin kızı tutuklu Şuheda Gülen ile örgütün sözde "ev ablası" olduğu iddia edilen Ebru Dursun'un "silahlı terör örgütü kurma ve yönetme" ve "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanmasına devam edildi

21 Temmuz 2017 Cuma 13:50 Asayiş
Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, "silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" ve "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklu sanıklar Şuheda Gülen ve Ebru Dursun ile avukatları katıldı.
Duruşmada tanık E.Y'nin Gülen'le ilgili teşhisi ve beyanları okundu. Bunun üzerine söz verilen Gülen, Yankı Derneğinin İngilizce kursuna gittiğini belirterek, E.Y'nin kendisini burada görmüş olabileceğini kaydetti.
Cumhuriyet savcısı da mütalaasında, atılı suçun vasfı ve müeyyidesi dikkate alınarak sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.
Sanık Gülen'in avukatı Kureyş Bilgiç de teşhisin CMK'ya uygun olarak yapılmadığını ileri sürerek, müvekkilinin evlerde kalmasının dışında örgütle bir bağı olmadığını savundu.
Müvekkil sanığın öğrenci olduğunu ve 1 yıldır tutuklu bulunduğunu dile getiren Kureyş Bilgiç, Gülen'in tahliyesini talep etti.
Sanık Dursun'un avukatı Sırma Bengüer Kurt ise müvekkilinin 1 yıldır tutuklu olduğunu anlatarak, toplanan delillerin müvekkili lehine olduğunu iddia etti. Dursun'un üniversite öğrencisi olduğunu ve gelecek eğitim-öğretim döneminde okula kaydını yaptıramazsa mağduriyet oluşacağını aktaran Kurt, müvekkilinin tahliyesini istedi. Sanık Gülen de önceki beyanlarını tekrar ederek, avukatının savunmasına katıldığını söyledi.
Sanık Dursun ise yazılı savunma yapacağını kaydetti. Mahkeme heyeti, bir başka tanık E.Ç'nin duruşmaya zorla getirilmesine ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

DOĞAN, VADETTİKLERİMİZİ ZAMANINDA YAPIYORUZ

DOĞAN, VADETTİKLERİMİZİ ZAMANINDA YAPIYORUZ