22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,943 TL
  • 4,651 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ GENEL SEKRETERİ FETÖ’DEN GÖREVDEN ALINDI

Gebze Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri FETÖ’den görevden alındı

Gebze Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri Doç.Dr. Cevat Yaman görevinden alındı.

30 Eylül 2016 Cuma 10:13 Asayiş

Gebze Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri Doç.Dr. Cevat Yaman görevinden alındı.


Yaman hakkında bazı ulusal gazetelerde FETÖ üyesi olduğuna dair haberler çıkmış, bunun üzerine Rektör Haluk Görgün’ün talimatıyla Yaman hakkında inceleme başlatılmıştı.

İKİNCİ SÜREÇ TAMAMLANA KADAR

Yürütülen süreç ve ön inceleme sonucunda Yaman hakkında FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantısının bulunduğuna dair iddiaları destekleyen ve kanıt niteliği taşıyan hiçbir bilgi ya da belgeye ulaşılamadığı hatırlatıldı.Ancak GTÜ yönetimi hiçbir şüpheye mahal bırakmama adına ikinci inceleme süreci tamamlanana kadar görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

GTÜ’den yapılan açıklama da görevden almayla şu bilgilere yer verildi: “FETÖ/PDY ile mücadele konusundaki hassasiyetimizi göstermek, kamuoyunda oluşabilecek en küçük tereddüte bile imkan vermemek ve iddialarla ilgili olası yeni kanıtların Rektörlüğümüze ulaştırılmasına fırsat vermek amacıyla inceleme sürecini yeniden başlatıyoruz.

KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME YAPILACAK

Paylaşılan ön inceleme sonuç raporundaki tespitler dışında bu olayla ilgili elinde kanıt niteliği taşıyan bilgi, belge, kaynak vb. her türlü dokümana sahip kişilerin ve basın mensuplarının bu kanıtları 09 Eylül 2016 tarihine kadar Üniversitemiz Rektörlüğüne ulaştırması büyük önem taşımaktadır.Süreç tamamlanana kadar Doç. Dr. Cevat Yaman Genel Sekreter Vekili görevi başında olmayacaktır.


İkinci inceleme süreci tamamlandığında Üniversitemiz ve kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır.


Bu vesileyle, üniversite olarak hakkaniyet ve hukuk çizgisinden sapmadan soruşturma konusu olan FETÖ terör örgütü kapsamında olduğu düşünülen her türlü idari ve adli olayın en kısa zamanda açığa kavuşturulması için sorumluluk almaktan ve gereğini yapmaktan hiç tereddüt etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

11 yaşındaki çocuk yüksek gerilim hattına kapıldı

11 yaşındaki çocuk yüksek gerilim hattına kapıldı