23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,923 TL
  • 4,636 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

FETÖ’NÜN GEBZE ADLİYESİ İMAMI OLDUĞU İDDİA EDİLEN ESNAF HAKİM KARŞISINDA

FETÖ’nün Gebze Adliyesi İmamı olduğu iddia edilen esnaf hakim karşısında

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınıp, tutuklanan ve FETÖ’nün Gebze Adliyesi imamı olduğu iddia edilen Dursun Ç. Hakim karşısına çıktı

04 Nisan 2017 Salı 00:23 Asayiş

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz gecesi kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan ve FETÖ’nün Gebze Adliyesi imamı olduğu iddia edilen Dursun Ç. Hakim karşısına çıktı. Kocaeli Adliyesi 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen duruşmada savunmasını yapan Dursun Ç. FETÖ'nün Gebze Adliyesi imamı olmadığını iddia etti.

 

  Mahkeme heyetine savunmasını yapan Dursun Ç.,” 2011'de Darıca’da Asil isminde 40. hocaya saygısı olan kişi dükkanıma geldi. Kendisine 'Fetullah Gülen Türkiye'ye dönsün ve kamuoyunu rahatlatsın.' dedim. O da bana Gülen'in 40. hocayı övücü Gülen'in imzası olduğunu düşündüğüm mektup suretinin fotokopisini bana verdi. Ben de okuyup masaya koydum. Dükkândan ayrıldım. Geri döndüğümde çalışanım muhtemelen o kâğıdı SGK evraklarının bulunduğu dosyaya bu mektubu koymuş. Durum bundan ibarettir” diye konuştu.

 

  Savunmasına devam eden Dursun Ç.,” Yargı mensuplarını Makedonya'ya geziye götürdüğüm iddiası doğru değil. O dönem 3 yargı mensubu iş yerime ziyaretime geldi. 'Balkanlara ziyarete gideceğiz.' dediler. Kredi kartımla biletlerini ben aldım. Onlar sonra bana ödediler. Ben de geziye gidecektim ama işim çıktığı için gidemedim. Kızım 2013'te Gebze Adliyesinde kâtip oldu. Yargı mensuplarını etkilemedim. Sınavı başarısıyla kazandı. Gebze Adliyesi imamı değilim” diyerek sözlerini noktaladı. Mahkeme heyeti, sanıkla ilgili dijital verilerin yeniden istenmesine, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 29 Mayıs 2017 tarihine erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Köseköy Kavşağı ihalesinin kazananı belli oldu

Köseköy Kavşağı ihalesinin kazananı belli oldu