25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

FETÖ'CÜ ASTSUBAYLARIN KOCAELİ'DE ÖRGÜT EVİ VARMIŞ

FETÖ'cü Astsubayların Kocaeli'de örgüt evi varmış

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Jandarma Okullar Komutanlığı’nın mahrem yapılanmasına ilişkin hazırlanan iddianamanin ayrıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor.

14 Haziran 2017 Çarşamba 10:30 Asayiş
İddianamede, TSK ve mahrem yapıya yönelik operasyonların önemi tek tek sıralandı. Söz konusu operasyonların yeni bir darbe tehdidini ortadan kaldıracağına dikkat çekilirken, mahrem yapılanmanın çökertilmesi ile askerler arasındaki dikey ve yatay bağların kopartılacağı belirtildi. Ayrıca bu birimlere yapılacak operasyonların tüm örgütte moral bozukluğu ve buna bağlı olarak çözülme sağlayacağı vurgulandı.

SORULAR DAĞITILMIŞ

Örgütün, astsubay yapmak istediği üniversite öğrenciler için bir grup oluşturduğu ve bunu “Ü1” şeklinde kodladığı bilgisi iddianamede yer aldı. Üniversite 1. sınıf öğrencilerinden seçilen ve örgütün hücre evleri ile yurtlarında kalan gruptaki kişilerin astsubaylığa hazırlandığı belirtildi.

Örgütün bu şekilde üniversite öğrencilerini yönlendirdiği ve astsubaylık mesleğini seçmelerini sağladığı kaydedildi. İddianamenin şüphelileri arasında yer alan Cevat E.’nin Kocaeli’de FETÖ’nün evlerinde kaldığı belirtilirken, Fizik Bölümü’nü okuduğu sırada girdiği Ü1 grubuna dahi olarak Hava Astsubaylığı sınavını kazandığı ifade edildi. Cevat E.’nin Hava Astsubaylı için kimsenin kendisini yönlendirmediğini iddia etmesi ise dikkat çekti. İddianamede, FETÖ’nün astsubaylık sorularını da çalarak elemanlarına dağıttığı bilgisi yer aldı.

Yeni Şafak

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

DOĞAN, FİLMDE OYNAYACAK

DOĞAN, FİLMDE OYNAYACAK