21 Kasım 2017 Salı

  • 3,955 TL
  • 4,643 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

FERİBOTTAN DÜŞTÜ DENİLEN ARZUM'UN BABASINDAN DAMADINA CİNAYET SUÇLAMASI

Feribottan düştü denilen Arzum'un babasından damadına cinayet suçlaması

8 ay önce görücü usulü Hakan Kara ile dini nikahla evlenip Bursa'ya giden ve Gebze-Topçular arasında sefer yapan feribottan denize atlayıp intihar ettiği iddia edilen 24 yaşındaki Arzum Özbey'in babası Salih Özbey, kızının intihar etmediğini, eşi tarafından denize atılıp cinayete kurban gittiğini ileri sürdü.

18 Ağustos 2017 Cuma 09:27 Asayiş
Geçen salı günü Gebze ile Topçular arasında sefer yapan feribottan denize atlayarak intihar ettiği iddia edilen ve memleketi Şanlıurfada toprağa verilen Arzum Özbey'in ailesi, kızlarının cinayete kurban gittiğini ileri sürdü. Kendisini işadamı, fabrikatör olarak tanıtan dini nikahlı eşi Hakan Kara ile feribotun güvertesine çıktıktan sonra tartıştığı ve bu esnada denize atlayarak intihar ettiği iddia edilen Arzum Özbey'in babası Salih Özbey, kızının adli suçtan 20'den fazla kaydı bulunan damadı tarafından öldürüldüğünü iddia etti. Kızını 8 ay önce Şanlıurfa'daki bazı tanıdıklarının aracılığıyla hiç tanımadıkları Bursalı olduğu öğrenilen ve kendisini bekar, işadamı, fabrikatör olarak tanıtan Hakan Karayla dini nikahıyla evlendirdiğini, kızının mezarı başında gözyaşları içerisinde anlatan baba Salih Özbey,

"Biz kızı verirken törelerimize, usullerimize göre bir düğün yapıp kızımı Bursaya gönderdik. Ancak evliliklerinin ilk haftasında bekar olduğunu bildiğimiz damadın daha önceden evlendiği ve bu evliliğinde 6 çocuğunun olduğunu kızım öğrendi. Bu yalan üzerine tartışmalar yaşandı. Bundan sonra başka yalanlar ortaya çıktı. Kızıma sürekli şiddet uygulamaya başladı. En son olarak geçen hafta damadın kardeşi bizi arayarak, Hakanın Arzum'u dövdüğünü bu sorunu çözmek için bizi Bursaya çağırdı. Ben ve oğlumla birlikte Bursaya gittik. Biz Bursaya orta yolu bulmaya gittiğimizde 10 saat boyunca oyalandık. En sonunda kızımın feribottan düşerek öldüğü haberini aldık. Ancak burada kızımın intihar ettiği söylendi. Bizim yapmış olduğumuz araştırmada kızımın feribotun güvertesinde eşiyle tartıştığını, bu sırada kızım iteklenip denize düştüğünü görgü tanıkları jandarmaya ifade vermişti. Kızım vücudunda görülür vaziyette darp izleri mevcuttu. Bunun için suç duyurusunda bulundum. Damadımın şizofren olduğu söyleniyor. Ancak ailesi bu raporun sahte olduğunu söyledi. O raporun arkasına saklanarak işlediği suçlardan kurtulmaya çalışıyor. Bir gün önce de kızımı darp etmiş. Otopsi raporuna da yansıdı. Hala vücudunda morluklar vardı. Bu olaydan sonra damadım kayıplara karıştı. Polise başvurduğumda damadımın 20'den fazla adli suçtan kaydı bulunduğunu öğrendim. Biz kızımızı mal mülk uğruna vermedik. Onun isteğiyle bu evliliğe olumlu baktık. Tek isteğimiz kızımın ölümüne neden olan damadın yakalanmasın istiyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Gerçekler

18 Ağustos 2017 Cuma 09:55

Damadın olacak şahıs suçlu da sen suçsuz musun?Kızını tanımadığın etmediğin hatta araştırma niyetine girmediğin bir adama sadece dini nikahla veriyorsun.Madem daha önce evlilik yaptığını,çocuğu olduğunu,daha önce işlediği suçları,kızınıza şiddet uyguladığını öğrendiniz siz niye kızınıza kucak açmadınız.

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

2 bin kök Hint keneviri ele geçirildi

2 bin kök Hint keneviri ele geçirildi