19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ESKİ POLİS MEMURU SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Eski polis memuru suçlamaları kabul etmedi

FETÖ terör örgütü üyesi olmak ve örgütün haberleşme programı olan Bylock kullandığı suçlamasıyla tutuklanan eski Polis memuru İbrahim Gündüz suçlamaları kabul etmedi.

08 Şubat 2017 Çarşamba 13:22 Asayiş

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınıp Fetullahçı Terör örgütüne üye olduğu ve Bylock kullandığı iddiası ile mahkemeye çıkartılan Polis memurluğundan ihraç olan tutuklu sanık İbrahim Gündüz bylock iddialarını reddetti

 

SUÇLARI KABUL ETMİYORUM

Kocaeli 4.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu sanık İbrahim Gündüz verdiği ifadede,”  Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum. Ttnet internet hattı bana aittir. Ben bu hat üzerinden bylock indirmedim. Ve o internet hattımın şifresini kimseyle paylaşmadım.  Van’daki şark görevim bittiği zaman Derince’ ye tayinim çıktı. Polis lojmanlarına taşındığım zaman o hattı da oraya taşıdım. İddianamede geçen isimlerle bir defa telefon görüşmem olmuş olabilir” diye konuştu. Mahkeme heyeti; sanığın tutukluluk halinin devamına, emniyetten Bylock raporu ve GSM operatöründen HTS kaydının istenmesine karar vererek duruşmayı 5 Nisan 2017 tarihine erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Polis memuru savunma için süre talep etti

Polis memuru savunma için süre talep etti