25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

ESKİ OKUL MÜDÜRÜ FETÖ’DEN HAKİM KARŞISINDA

Eski okul müdürü FETÖ’den hakim karşısında

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY operasyonları kapsamında daha önceden gözaltına alınıp tutuklanan eski okul müdürü Bahtiyar G. hâkim karşısına çıktı.

24 Mart 2017 Cuma 18:03 Asayiş

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY operasyonları kapsamında daha önceden gözaltına alınıp tutuklanan eski okul müdürü Bahtiyar G. hâkim karşısına çıktı. Kocaeli Adliyesi 4’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde savunmasını yapan Bahtiyar G. masum olduğunu belitti.


Mahkeme heyetine savunmasını yapan Bahtiyar G. Formatör olduğu için bakanlığın düzenlediği kaliteli okul ve kaliteli ekiplerle ilgili çalışmalarda birçok okuldan kendisine evrak geldiğini ifade ederek , "Ben ve birkaç formatör arkadaşım bu evrakları incelerdik. Erkul Koleji’nden 2013, 2014, 2015 yıllarında bu şekilde öğretmenler geldi. Projelerle ilgili bana sık gelmeleri gerektiğinden 'Onun yerine size iletişim programı kuralım mı?' dediler. Ben de kurmalarını söyledim. Telefonuma o programı yüklediler. O programdan hazırladıkları raporların ham hali geliyordu. Sadece okulla ilgili raporlar geldi. Üzerime atılı suçları işlemedim, tahliyemi talep ediyorum" dedi. Kararını veren mahkeme heyeti dijital verilerin yeniden incelenmesini isteyerek duruşmayı erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

12 kişi gözaltında

12 kişi gözaltında