20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,869 TL
  • 4,541 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

EMNİYETTEN OKUL ÇEVRELERİNDE UYGULAMA

Emniyetten okul çevrelerinde uygulama

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü çocukların Korunmasına Yönelik yapmış olduğu çalışmalar kapsamında okul çevrelerinde uygulama gerçekleştirdi.

03 Nisan 2017 Pazartesi 15:32 Asayiş

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü Koordinesinde, vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, güvenli bir eğitim ve öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması için; 30 Mart 2017 Çarşamba günü 07.00-18.00 saatleri arasında İzmit, Gebze, Kartepe, Gölcük, Kandıra, Karamürsel İlçe Emniyet Müdürlükleri sorumluluk bölgesinde belirlenen okul ve çevresinde, (18) karma ekip ve (40) personel katılımı ile eş zamanlı olarak Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması gerçekleştirdi. Kontrol edilen (38) okul ve çevrelerinde yapılan kimlik kontrollerinde Kayıp Şahıs ve Tehdit suçlarından aranması olan (1) çocuk yakalanmıştır.

 

ÇOK SAYIDA CEZA KESİLDİ
Okul çevresinde bulunan (17) Kahvehane , (2)  İddia Bayi, (2) İçkili Mekan,  (16) internet salonu, (26) Büfe, (8) Oyun Salonu (PLAYSTATİON salonu) kontrol edilmiştir. Ders Saatinde Okul Kıyafetli Öğrenci Bulundurmaktan (1), Pornografik Ve Kumar Sitelerine Giriş Filtresi Bulundurmamaktan  (1) olmak üzere toplam (2) İnternet Salonuna, İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı olmadığından  (2) Oyun Salonuna ve (1) Büfeye, idari işlem yapılmak üzere gerekli tutanaklar tanzim edilmiştir.

 

SERVİSLERE DE CEZA!
Kontrol edilen (113) okul servis aracından (12)’sine, diğer (50) araçtan, (2)’sine cezai işlem uygulanmıştır. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde Çocukların suça sürüklenmesi ve suç mağduru olmasını engellemeye, zararlı alışkanlıklar ve sağlıklarını etkileyecek tehlikeli maddelerden korumaya, güvenli bir eğitim ve öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Duyar parti müfettişi oldu

Duyar parti müfettişi oldu