24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,953 TL
  • 4,715 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

EMNİYETTEN GÜNGÖR ARSLAN’A YASAL İŞLEM

Emniyetten Güngör Arslan’a yasal işlem

OHAL kapsamında gazetesi kapatılan ve çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Güngör Arslan hakkında Kocaeli Emniyet Müdürlüğü yasal işlem başlattı.

30 Eylül 2016 Cuma 11:03 Asayiş

OHAL kapsamında gazetesi kapatılan ve çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Güngör Arslan hakkında Kocaeli Emniyet Müdürlüğü yasal işlem başlattı.

Yeşil Kocaeli internet sitesinde yazdığı yazıdan dolayı Güngör Arslan hakkında Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından yasal işlem başlatıldı.


Emniyetten gelen açıklma şöyle;
YEŞİL KOCAELİ internet sitesinde yazı yazan Güngör Aslan’ın;


18.09.2016 günü “EMNİYET MÜDÜRÜNÜN TELEFONUNA ÇIKMAYAN BAŞKAN KİM?” başlıklı “15 TEMMUZ gecesi Kocaeli Emniyet Müdürünün telefonlarına çıkmayan, daha sonra belediyenin araçlarını vermeyen Hüseyin ÜZÜLMEZ’in bu tavrından sonra Emniyet Müdürü çaresiz olarak Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Zafer ARAT’ı arayarak Köseköy ve Cengiz Topel’deki askeri birliklerden askeri araçların çıkışlarının engellenmesi için belediye araçlarının askeri birliklerin önüne gönderilmesini söylediği” şeklinde asılsız haber yapması üzerine Kocaeli Emniyet Müdürlüğünce basın açıklaması yapılması zarureti doğmuştur.


25.07.2016 tarih ve 668 Sayılı KHK ile Milli Güvenliğe Tehdit oluşturduğu tespit edilen FÖTE/PDY Terör Örgütüne aidiyeti, iltisakı ve irtibatı olduğu belirlenen Bizim Kocaeli Gazetesinin kapatılmasına karar verilmiştir. Ayrıca; Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olma suçundan Gazetenin imtiyaz sahibi Güngör ARSLAN hakkında gözaltı kararı verilmesi üzerine 28.07.2016 günü gözaltına alınmıştır. 23.08.2016 günü çıkarıldığı Mahkemece Adli Kontrol Şartıyla serbest kalmıştır.


15 Temmuz gecesi Kocaeli Emniyet Müdürü Levent YARIMEL tarafından Kartepe İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin ÜZÜLMEZ ve Kartepe İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Zafer ARAT’ı telefon ile hiçbir şekilde aranmamıştır. Güngör ARSLAN’ın internet sitesindeki yazısında, Kocaeli Emniyet Müdürü Levent YARIMEL hakkında gerçek dışı iddialarda bulunmuştur. Güngör ARSLAN hakkında yasal işlemlere
başlanılmıştır.

Müdürlüğümüzce kamu oyuna yapılan açıklamalar dışındaki asılsız iddialara itibar edilmemesini, 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

MHP Kocaeli’de 4 kişi ihraç istemiyle disipline sevkedildi

MHP Kocaeli’de 4 kişi ihraç istemiyle disipline sevkedildi