25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,76 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

EMNİYETTE KEŞİF YAPMAK İSTEYEN ZANLILAR HAKİM KARŞISINDA

Emniyette keşif yapmak isteyen zanlılar hakim karşısında

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine bağlı ekipler, almış oldukları duyum ve yapılan istihbari çalışmalar sonucunda keşif yapan şahıslar gözaltına alınmıştı

07 Nisan 2017 Cuma 10:28 Asayiş

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine bağlı  ekipler, almış oldukları duyum ve yapılan istihbari çalışmalar sonucunda, PKK/KCK terör örgütü tarafından, verilen talimatlar doğrultusunda 2016 yılı Ağustos ayı içerisinde Kuzey Irak bölgesinden Kocaeli'ne gelen  ve eylem amaçlı  keşif ile fotoğraflama çalışmalarında bulunan, elde ettikleri bu  bilgi ve dökümanları PKK/KCK terör örgütüne verdikleri belirlenen Lokman A., F. Akay, Celal A. isimli şahısları Şırnak, Mardin, Yalova ve İstanbul illerinde düzenlediği operasyon ile yakalayarak gözaltına alınmıştı.  

 

HAKİM KARŞISINDALAR 
Emniyet güçleri, gözaltındaki şüpheliler ile ilgili tahkikatı ve şahısların örgütsel irtibat ve bağlantılarının tespitine yönelik yaptıkları detaylı incelemeler sonunda, şahısları  emniyette tamamlanan işlemleri sonrasında   adli merciilere sevk edilip ardından tutuklanmıştı. Zanlılar bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya sanıklar, Celal A., kardeşi Fikret A., dayıları Lokman A. ve sanık avukatları katılım sağladı.

 

DÜĞÜN SALONU TARİFİ
Duruşmada ilk olarak söz alan Lokman A.,” İnşaat işleri yaptığım için Irak’ın kuzeyinde bulundum. Yalova’ya yeğenlerimi ziyaret ettikten sonra Kocaeli’ye Mehmet isimli kişi ile iş görüşmesi yapmak için geldim. Mehmet isimli kişi bana Emniyet Müdürlüğü yakınında bulunan bir düğün salonu tarif etti. Mehmet’i beklerken hava sıcak olduğu için biryerde oturmak istedik. Ama bulamadık. Köprünün üzerinden geçerken deniz manzarası vardı. köprünün altından da arabaların geçtiği gözüküyordu. Telefonumla bir selfie çektim. Yeğenim Fikret'e kendi fotoğrafımı çektirdim. Köprünün Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne ne kadar uzakta olduğunu bilmiyorum. Emniyet müdürlüğüyle ilgimiz yok” dedi.

 

ERTELENDİ
Ardından söz alan sanıklardan Fikret A.,” Hakkımda ki suçlamaları kabul etmiyorum. Dayım üst geçitte fotoğraf çekilirken Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nün arka planda gözüküp gözükmediğini hatırlamıyorum” diye konuştu. Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Çiçeği burnunda BBP İl Yönetiminden valiye ziyaret

Çiçeği burnunda BBP İl Yönetiminden valiye ziyaret