18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

EBRU ŞENCAN ZORLA TUTULDUĞU EVDEN KAÇTI

Ebru Şencan zorla tutulduğu evden kaçtı

Mehmet ve Nuriye Şencan çifti 7 Ağustos’ta kaçırılan 12 yaşındaki kızları Ebru Şencan’ın bulunması için polise başvurmuştu. Olayla ilgili polisin soruşturması devam ederken Ebru Şencan zorla tutulduğu evden kaçarak polise gitti.

15 Ağustos 2017 Salı 10:41 Asayiş
Kocaeli’nin Körfez ilçesi Esentepe Mahallesi'nde yaşayan servis şoförü Mehmet Şencan ve eşi Nuriye Şencan'ın kızı Ebru Şencan, 7 Ağustos günü ortadan kayboldu. Aile, kızlarının kaçırıldığını iddia ederek polis merkezine başvurdu. 5 çocuk babası Mehmet Şencan polisteki ifadesinde kızının aralarında husumet bulunan N.Ş. tarafından kaçırıldığını söyledi. Babanın iddiasına göre husumetli N.Ş, Ebru Şencan’ı kaçırarak 16 yaşındaki oğlu ile evlendirecekti.

POLİS DÜĞMEYE BASI
Bana Mehmet Şencan’ın ifadesinden yola çıkan polis ekipleri aynı mahallede oturan N.Ş’nin evine baskın düzenledi. Ancak ortadan kaybolan Ebru Şencan orada bulunamadı. Polis ekipleri Ebru Şencan’ın bulunması için arama çalışmalarına devam ederken aralarında husumet bulunan iki ailenin uzaktan akraba olduğu öğrenildi.

“KIZ BİZDE YOK” 
Kızının 6'ncı sınıf öğrencisi olduğunu belirten baba Mehmet Şencan, “Polise ve savcılığa durumu bildirdik. Karşı taraf 'kız bizde yok' diyor. O zaman nereye gitti bu kız? Kızımı getirsinler. Öldürdüler mi ne yaptılar? Oğullarıyla evlendirmek için kaçırdılar kızımı. Kızımı bulmak için karakol, savcılığa her yere gidiyorum. Kim bilir nereye sakladılar kızımı? Kızımdan hiçbir haber yok. Ne gösterdiler, ne de telefon ettirdiler. Kızımızı bir an önce geri getirsinler" dedi.

TUTULDUĞU EVDEN KAÇTI
Olayla ilgili polisin araştırması devam ederken dün, Ebru Şencan İzmit Çayırova Mahallesi’nde tutulduğu evden kaçarak polis merkezine gitti. Ebru Şencan, N.Ş. ve ailesi tarafından 4 gün boyunca İzmit Kuruçeşme Mahallesi’nde bulunan bir evde tutulduğunu, daha sonra Çayırova Mahallesi’ndeki eve götürüldüğünü söyledi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

KOSKEM, sahillerde 181 kişiyi kurtardı

KOSKEM, sahillerde 181 kişiyi kurtardı