25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

DONANMA KOMUTANLIĞI İDDİANAMESİ ÇOK SU KALDIRIR

Donanma Komutanlığı iddianamesi çok su kaldırır

Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça dün gazetecilerle bir araya gelerek FETÖ davalarıyla ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

28 Nisan 2017 Cuma 13:44 Asayiş

Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça dün gazetecilerle bir araya gelerek FETÖ davalarıyla ilgili basın mensuplarına bilgi verdi. Bilindiği üzere 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Donanma Komutanlığı başta olmak üzere çok sayıda isim FETÖ kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderildi. İlimizde yürütülen FETÖ davalarının çatı davası olarak bilinen Donanma Komutanlığında yürütülen soruşturmada 500’e yakın asker hakkında işlem yapılmıştı. Komisyon başkanı Paça, basın mensuplarıyla bir araya geldiği bilgilendirme toplantısında Donanma Komutanlığı davasının iddianamesinin henüz hazırlanmadığını muhtemelen Mayıs veya Haziran ayında iddianamenin tamamlanacağını ifade ederek,’Donanma Komutanlığı ile ilgili iddianame henüz tamamlanmadı. Muhtemelen mayıs ayının sonu veya haziran ayının başında iddianame teslim edilecek. Donanma Komutanlığında yaşananlara ilişkin yazımı devam eden dosya kapsamında 250 civarında sanık bulunuyor.Yargılamalar Kandıra'daki cezaevi kampüsünde yapılacak. Sanık sayısı çok fazla olduğu için burada 500 kişilik yeni bir duruşma salonu inşa ediliyor’’ dedi


VAHİM İDDİALAR VAR
Donanma Komutanlığı iddianamesinde çok ilginç bilgi ve bulguların olduğu gelen bilgiler arasında. Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere Türkiye, 500 askerin hakim karşısına çıkacağı davaya kitlenmiş vaziyette. Özellikle Donanma Komutanı Veysel Kösele’nin vereceği bilgiler büyük önem taşıyor. Haziran ayının ilk haftasında iddianame tamamlanmasının ardından sanıklar hakim karşısına çıkacak ve yargılamalar başlayacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İDEV’de ‘Çocuk gelinlere hayır’ mesajı

İDEV’de ‘Çocuk gelinlere hayır’ mesajı