18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

DİLENCİ KILIĞINA GİREN GAZETECİ NE KADAR PARA TOPLADI?

Dilenci kılığına giren gazeteci ne kadar para topladı?

Gazeteci Cemal Kaplan, kılık değiştirerek dilenmek için sokaklara çıktı. Cemal Kaplan bir saatte 83 lira 20 kuruş topladı.

14 Haziran 2017 Çarşamba 15:19 Asayiş
11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif münasebetiyle dini duyguları sömürmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Öyle ki her köşe başı, yürüyüş yolları, trafik ışıkları dahil her yerde dilenciler olmaya başladı. Bu durum o kadar can sıkıyor ki zabıta ekipleri toplamaya yetişemiyorlar.

BİR SAATTE
Her zaman insanların dikkatini çekmiş hatta haberlere konu olan dilencilerin kazançlarının tespiti noktasında Gazeteci Cemal Kaplan kılık değiştirerek sokaklarda dilenmeye başladı. Yürüyüş yolu ve Yeni Cuma Camii bahçesinde bir saat boyunca dilenen Kaplan’ın cebinden 83.20 TL çıktı.

ZABITA MÜDAHALE ETTİ
Gazeteci Cemal Kaplan’ın dilenmesi sırasında meslektaşları onu uzaktan takip ederek kayıt altına aldı. Vatandaşların sormadan sorgulamadan para vermeleri dikkat çekti. Yeni Cuma Camii avlusunda dilenme sırasında İzmit Belediye Zabıta Ekipleri tarafından kabahatler kanununa göre Gazeteci Cemal Kaplan alınarak merkeze getirildi. Burada zabıta ekipleri tarafından sayım sonrasında 83.20 TL para çıktı. Dilencilikle elde edilen para Yeni Cuma Derneği’ne bağışlandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Serseri kurşunla ayağından vuruldu

Serseri kurşunla ayağından vuruldu