18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

DEPREM MÜZESİ HAVAYA KEP ATILARAK AÇILDI

Deprem Müzesi havaya kep atılarak açıldı

İzmit Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi'nde incelemelerde bulunan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, "Amacımız, gelecek nesillere depremi ve deprem sırasında yapılacaklarını öğretmek ve gelecekte depremlerde can ve mal kayıplarını en aza indirmektir" dedi. Açılış havaya kep atılarak yapıldı. Sosyal medyada kimi Gölcüklü ve İzmitli vatandaşlar açılış şekline tepki gösterdi.

16 Ağustos 2017 Çarşamba 17:33 Asayiş
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Cephanelik bölgesinde yapımı tamamlanan 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi'nde incelemelerde bulundu. Önümüzdeki günlerde resmi açılışı yapılacak olan merkezde açıklamada bulunan Nevzat Doğan, depremin yarattığı hasarı en aza indirmek için çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Depremi unutmayacağız, unutturmayacağız ve hazırlıklı olacağız. Asrın depreminden çıkardığımız dersleri gelecek nesillere aktaracağız" dedi.

Başkan Doğan, "Müzemizle, öldürenin deprem değil, tedbirsizlik, ilgisizlik, zayıf yapılan binalar ve uygunsuz koşular olduğunu bir kez daha vurgulayacağız. 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzemiz, şuanda dünyadaki en gelişmiş teknolojileri içeren deprem benzetim merkezi, deprem kütüphanesi ve dokümantasyon merkezini bulunduran ve deprem olgusunu bilimsel olarak anlatan, dünya deprem tarihini insanlara yaşıyormuş gibi gösteren, hissettiren bir merkezdir. Merkezde aynı zamanda 17 Ağustos Depremini gerçek ses ve görüntüleriyle 270 derecelik ekranlarda, son teknolojilerde dijital ortamlarda insanlara yaşamak, yaşattırmak için planlanan alanlar yer almaktadır. Amacımız, gelecek nesillere depremi ve deprem sırasında yapılacaklarını öğretmek ve gelecekte depremlerde can ve mal kayıplarını en aza indirmektir. Deprem Müzemiz İzmit'imize, Kocaeli'mize, ülkemize ve tüm insanlığa hazırdır" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Safa

18 Ağustos 2017 Cuma 09:46

Deprem oldumu da kep atarsınız hakkatden insanların beyni girdikçe ufaliyor dua edip kur'an okutacagina Hristiyan taklidi kep fırlatıyor gerçekden çok aciz durumdayız Allah hidayet versin kepcilere

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kandıra yolunda kaza: 4 yaralı

Kandıra yolunda kaza: 4 yaralı