19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

DARBECİLER SİLAHLA VURDU.. İHRAÇ EDİLDİ.. AMA ŞİMDİ DAVANIN MÜŞTEKİSİ

Darbeciler silahla vurdu.. İhraç edildi.. Ama şimdi davanın müştekisi

Darbe gecesi yaralanarak gazi olduğu için önce kahraman ilan edilen ve herkes tarafından sahiplenilen ancak KHK ile FETÖ’den ihraç edildiğinde kimsenin sahiplenmediği Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'in kardeşi Murat Ellibeş iddianamede müşteki olarak yeraldı.

11 Temmuz 2017 Salı 12:11 Asayiş
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Tuzla Orhanlı gişeleri ve Mehmetçik Vakfı'nda meydana gelen olaylarla ilgili toplam 187 şüpheli asker hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in yeğeni olan ve KHK ile emniyetten ihraç edilen komiser Murat Ellibeş de müşteki olarak yer aldı.

KARNINDAN VURULMUŞTU

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in kardeşi Murat Ellibeş darbe girişimi sırasında Tuzla’da askerlerin piyade tüfeği ile ateş açması sonucu karnından yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan Murat Ellibeş uzun bir tedavi görmüştü. Ellibeş’i yattığı hastanede birçok kişi ziyarete gitmişti.

İHRAÇ EDİLDİ

Hastaneden taburcu edildikten sonra Gölcük’e getirilen Murat Ellibeş kahramanlar gibi karşılanmıştı. Konvoyla Gölcük’e getirilen Ellibeş, evinin önünde kurban kesilerek karşılanmıştı. Öte yandan Murat Ellibeş’e Başbakan Binali Yıldırım’ın takdirname de verilmişti. Murat Ellibeş, 6 Ocak'ta yayınlanan Kanan Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edildi. İhraç nedeni açıklanmadı.

İHRAÇ EDİLDİ AMA MÜŞTEKİ OLDU

Önce kahraman ilan edilen ve herkes tarafından sahiplenilen ancak KHK ile FETÖ’den ihraç edildiğinde kimsenin sahiplenmediği Ellibeş ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Tuzla Orhanlı Gişeleri ve Mehmetçik Vakfı'nda meydana gelen olaylarda biri polis 6 kişinin şehit edilmesi, 42 kişinin yaralanmasına ilişkin 4 subay, 178 Hava Harp Okulu öğrencisi ve 5 er olmak üzere 184'ü tutuklu toplam 187 şüpheli asker hakkında hazırlanan iddianamede Murat Ellibeş müşteki olarak yer aldı.

TAKVİYE GÜÇ OLARAK GİTMİŞ

İddianamede Murat Ellibeş’in takviye güç olarak bölgeye intikal ettiği ve darbecilere “Yapmayın, bu yaptığınız suçtur, hepimiz bu vatanın evlatlarıyız, birbirimizi mi vuracağız?" dediği yer aldı. Ayrıca iddianamede Murat Ellibeş'in yanına yaklaşarak uzun namlulu silahıyla karın bölgesine, öldürme kastıyla yakın mesafeden ateş ettiği anlatıldı..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

TÜMSİAD, Vali Aksoy'a 'Hayırlı Olsun' Ziyaretinde bulundu

TÜMSİAD, Vali Aksoy'a 'Hayırlı Olsun' Ziyaretinde bulundu