24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,935 TL
  • 4,663 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

CİNAYET GİBİ İŞ KAZASINDA 2 KİŞİ TUTUKLANDI

Cinayet gibi iş kazasında 2 kişi tutuklandı

Tavuk çiftliğinde çalıştığı sırada devrilen iş makinesinin altında kalan Afganistan uyruklu Abdulseddar Abdulkayyum Hudayberdi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Hudayberdi'yi yolda bulduklarını söyleyip hastaneye bırakan tavuk çiftliği sahibi ve 2 çalışanı gözaltına alındı.

22 Ağustos 2017 Salı 13:22 Asayiş
Kocaeli’nin Körfez ilçesinde Himmetli Mahallesi'nde bulunan bir tavuk çiftliğinde meydana gelen iş kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. Çiftlikte çalışan Afgan uyruklu Abdulseddar Abdulkayyum Hudayberdi, devrilen iş makinesinin altında kaldı. Ağır yaralanan Hudayberdi, tavuk çiftliği sahibi B.Ç. ile çalışanları A.K. ve Y.S. tarafından araçla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirdi. B.Ç. ve çalışanları, Hudayberdi'yi Derince ilçesinde bulunan Toylar yol ayrımında yerde yatarken bulduklarını söyleyip, hastaneden ayrıldı. Kaburgaları kırılan, ciğeri patlayan Abdulseddar Abdulkayyum Hudayberdi ameliyata alındı. Ancak doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

TUTUKLANDILAR
Jandarma ekipleri, Afganistan'daki ağabeyine ulaştığı Hudayberdi'nin bir tavuk çiftliğinde çalıştığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine tavuk çiftliğinin sahibi B.Ç. ile iki çalışanı A.K. ve Y.S. 'Taksirle adam öldürmek' suçlamasıyla gözaltına alındı. Şüphelilerin jandarmadaki işlemlerinin sürdüğü belirtildi. B.Ç ve A.K taksirle ölüme sebebiyet verme suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi Y.S. ise serbest bırakıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

KANTİNCİLER KAZAN KALDIRDI

KANTİNCİLER KAZAN KALDIRDI