20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,863 TL
  • 4,535 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

CHP’NİN BERBEROĞLU EYLEMİNE KARAYALÇIN DA KATILDI

CHP’nin Berberoğlu eylemine Karayalçın da katıldı

MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanması davasında dün tutuklanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na destek sürüyor.

15 Haziran 2017 Perşembe 11:41 Asayiş

CHP Kocaeli Örgütü,Berberoğlu için Ankara’da

MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanması davasında düntutuklanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na destek sürüyor. Kararınprotesto edilmesi için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı‘adalet yürüyüşü’ bu sabah başladı. Ankara Güvenpark’ta başlayıp İstanbul’akadar yürüyeceklerini söyleyen KIlıçdaroğlu, günde 18 kilometre yürüyerek 28günde İstanbul’a gideceklerini söylemişti. 

KOCAELİ ÖRGÜTÜ DE KATILDI

CHP Genel merkezin düzenlediği eylem için bu sabah yolaçıkan il başkanı Cengiz Sarıbay başkanlığındaki Kocaeli örgütü de ellerinde‘adalet’ yazan dövizlerle yürüyüşe destek verdi.  Güvenpark’a giden Kocaeli örgütü eskiDışişleri Bakanı Murat Karayalçın ve ÖDP Genel Başkanı Alper Taş ile birlikteyürüdü. Kocaeli milletvekillerinin de hazır bulunduğu eylemde konuşan MuratKarayalçın, kararın kabul edilemez olduğunu ve Berberoğlu için adaletistediklerini söyledi.

“ADALET YA GELECEK YA GELECEK”
Büyük bir kalabalıkla karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüşe başlamadanönce basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Türkiye’nin geleceği için hepberaber mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeyeadalet ya gelecek ya gelecek. Daha önce söyledim, eğer bir bedel ödemekgerekiyorsa o bedeli önce biz ödeyeceğiz. Bu ülkenin geleceği için,  çocuklarımızın geleceği için hep birliktemücadele etmek zorundayız. Bu yürüyüşümüzün bir siyasal partiyle ilgisi yok. Buyürüyüş kutlu bir yürüyüştür. Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Adaleti isteyenherkes bu yürüyüşe destek vermek zorundadır” dedi.

“ADALET İSTİYORUZ”

Adaletin olmadığı yerde devletin olmayacağını da aktaranKılıçdaroğlu, “Cezaevleri tıka basa dolu olan bir ülkede adalet olmaz. Adaletinolmadığı bir ülkede devlet olmaz. Adaletin olmadığı bir ülkede barış olmaz.Adaletin olmadığı bir ülkede huzur olmaz. Adalet adalet adalet… Bu soylukavramın anlamını vermek, bu soylu kavramın gereğini yapmak zorundayız. Herkesindüşüncesine saygılıyız. Herkesin siyasal görüşüne saygılıyız. Ama herkes amaherkes yargıyı, yargının bağımsızlığını ve adaletisavunmak zorundadır. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Adaleti savunuyoruz."

 

Ayrıntılar gelecek…MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanması davasında dün tutuklanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na destek sürüyor. Kararın protesto edilmesi için genel merkezle birlikte çeşitli protesto eylemleri düzenleyen illerden biri de Kocaeli’ydi. CHP İl Yönetimi il başkanı Cengiz Sarıbay başkanlığında bu sabah Sabri Yalım Parkı’nda toplandı. Eyleme eski Dışişleri Bakanı Murat Karayalçın, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, CHP Kocaeli milletvekilleri, İzmit ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve çok sayıda partili katıldı. HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli Ülkü Ocakları - Suriye Türkmenleri'ne Yardım TIR'ı

Kocaeli Ülkü Ocakları - Suriye Türkmenleri'ne Yardım TIR'ı